Evsiz kadına parkta tecavüz edip giysilerini yaktılar

 

İstanbul Şişli'de yaşanan iğrenç olay, parkta sabah koşusuna çıkan yurttaşların, genç kadını yakılan giysilerinin başında kendinden geçmiş halde bulmasıyla ortaya çıktı.

20.01.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Şişli'de bir parkta uyuşturucu madde verilerek tecavüz edildiği iddia edilen evsiz kadının kıyafetleri yakıldı. Olay yerine ihbar üzerine gelen 112 sağlık ekipleri kadını hastaneye kaldırırken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Olay, bugün saat 08.45 sıralarında Şişli Abide-i Hürriyet Parkı'nda meydana geldi. Bir erkek, park içerisinde evsiz bir kadına uyuşturucu madde vererek cinsel saldırıda bulundu. Daha sonra da kadının eşyalarını park içerisinde yakarak kayıplara karıştı. Sabah yürüyüş için parka gelen yurttaşlar baygın halde yatan kadını fark ederek polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri kadının yakılan eşyalarının olduğu alana güvenlik şeridi çekerek inceleme yaparken, sağlık ekipleri ise baygın kadını ayıltmaya çalıştı. Sağlık ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kendine gelen kadın ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı."BU KADININ KIYAFETLERİNİ SOYUP YAKMIŞLAR"

Kadının baygın halde parkta yattığını belirten görgü tanığı Nurten Sönmez, “İki kişi park içerisinde duruyorlardı. Biri karşısındaydı adamın. Kadın şortluydu. Park biraz kalabalıklaşınca adam kadına tekme vurdu. Sonra parktan çıktı gitti. İki kişi de aşağıda oturuyordu. Sanırım şimdi orada ayakkabı yanmış, eşyalar yanmış. Bu kadının kıyafetlerini soyup yakmışlar. Biz nasıl gelip burada yürüyeceğiz. Biz şikayetçiyiz. Burası temizlensin” diye konuştu. (DHA)Üye OlÜye Girişi