Facebook'ta geçirilen süre günde 50 milyon saat azaldı

 

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, yaptıkları değişiklikler sonrası kullanıcıların sitede daha az zaman geçirmeye başladığını söyledi.

01.02.2018
Yazı Boyutu:  
Dünyanın önde gelen sosyal medya ağı  Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, geçen yıl kullanıcıların Facebook’ta geçirdiği sürenin yüzde 5, yani günde 50 milyon saat azaldığını belirtti.

Mark Zuckerberg, sitede yaptıkları değişikliklerin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zuckerberg, sitedeki paylaşımları önceliklendiren bazı değişikler sonucu kullanıcıların sitede daha az zaman geçirmeye başladığını söyledi. Zuckerberg, bu gibi değişikliklerin sonucunda, kullanıcıların karşısına eskisine oranla daha az viral video çıktığını da sözlerine ekledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre değişikliklerle birlikte geçen yıl kullanıcıların Facebook’ta geçirdiği sürenin yüzde 5, yani günde 50 milyon saat azaldığını belirtti.

2017’yi güçlü ama “zorlu” bir sene olarak nitelendiren Zuckerberg’e göre kullanıcıların sitede daha az vakit geçirmesinin bir sebebi de bu.

Zuckerberg, yakın bir zaman içinde sitenin “daha az reklam, haber ve tanıtım içerecek şekilde” önemli bir değişim geçireceğini açıklamış, platformda çok sayıda hatanın ortaya çıktığını ve araçların kötüye kullanılmasının önüne geçemediklerini aktarmıştı.


Üye OlÜye Girişi