Fatma Girik'ten 50 yıllık tacizcisine dava

 

Fatma Girik’i gençlik yıllarından itibaren takip eden ve geçtiğimiz yıl yattığı hastanenin odasına kadar girme cesaretinde bulunan hayranı hakim karşısına çıktı. Yeşilçam Sineması'nın ünlü oyuncularından ve eski Şişli Belediye Başkanı Girik’in 71 yaşındaki Mehmet A., hastane odasında Fatma Girik’e evlenme teklif ettiğini ve Girik’in kabul ettiğini iddia etti.

25.09.2018
Yazı Boyutu:  
Ünlü sinema oyuncu Fatma Girik’i gençlik yıllarından itibaren takip eden hayranı Mehmet A. hakkında Girik’in şikayeti üzerine 'taciz suçundan' 4,5 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı. 

İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Mehmet A. ile müşteki Fatma Girik’in avukatı hazır bulundu. Duruşmanın başlamasının ardından mahkeme hakimi, Girik’in Bodrum Adliyesinde talimatla alınan ifadesinin dava dosyasına ulaştığını kaydetti. 

"Gençlik yıllarından itibaren hayranım” 

Dava dosyasına ulaşan Girik’in ifadesinde “Sanık gençlik yıllarından itibaren hayranım. Ara ara karşıma çıkarak hayranlığını dile getiriyordu. Hastanede tedavi olduğum sırada odama girmiş. Bir de not bırakmış. Bıraktığı notun içerisine ‘Keşke seni zamanında kaçırsaydım’ şeklinde kelimeler kullanarak işi taciz boyutuna taşımış. Şikayetçiyim, cezalandırılmasını isterim” ifadelerini kullandı. 

“Geçmiş olsun demek için hastaneye gittim” 

Duruşmada kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan sanık Mehmet A. (71), “Olay günü geçmiş olsun demek için hastaneye gittim. Hastaneden geçmiş olsun dedim. Kendisine evlenme teklif ettim ve kabul etti. Seni seviyorum ile başlayan mektubu Fatma Girik’e hitaben yazdım. İkametine gittim, kapısına gittim ve çıkanlara verdim. Suç işleme kastım yoktu. Sadece duygularımı ifade ettim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Kendisinden özür diliyorum. Pişmanım” dedi.  Mahkeme bir sonraki celse tanıkların dinlenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 

3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı 

Fatma Girik, gençlik yıllarından itibaren kendisini takip ederek rahatsız eden hayranının geçtiğimiz yıl hastane odasına girmesinin ardından savcılığa şikayette bulunmuştu. 

Fatma Girikin savcılığa yaptığı şikayet dilekçesinde, sanığın 55 yıllık saplantılı hayranlığı şöyle anlatılmıştı:

"Şüpheli 50 yıl öncesinde, Girik'in o dönemde oturduğu Topağacı'ndaki 5'nci katta bulunan dairesinin balkonunda kapıcı tarafından görülmüş ve yakalanarak emniyete teslim edilmiştir. Şüphelinin üzerinde o dönem kama ve çok sayıda Girik'e ait resimler çıkmıştır. Bu olaydan uzun bir süre sonra, şüphelinin bu kez Girik'in Levent'te bulunan evinin arkasında bulunan boş arazide polis kıyafetleri ile görülmüş ve emniyete bildirilmişti. Bu olaydan kısa bir süre sonra ise Girik'in, Bebek' te çalıştığı işyerinin karşısında beklerken görülmüştü. Bu durum da emniyete bildirilmişti. Bu olaydan sonra da Girik'in, Ankara'da çalıştığı iş yerinin etrafında görülmüş, olay emniyete bildirilip şüpheli gözaltına alınmıştı. Fatma Girik, 2016 yılında sağlık sorunların nedeniyle hastanede ameliyat olduğunda şüpheli ortaya çıkmış hastanaye gelerek Girik ile görüşmek istemiştir. Girik, bir hayranı diyerek kabul etmiş hastane odasında gelen kişinin kendisine sürekle takip eden kişi olduğunu görünce tepki göstermiştir. Güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılmıştır. Son olarak 2017 yılında, Girik'in annesine ait eve gelerek bir mektup bırakmıştır."

Girik’in şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheli Mehmet A. hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı.  Foto: Kazete-Kolaj)
 


Üye OlÜye Girişi