Femin Art 13'üncü yaşını kutladı

 

13. yaşını Trabzon Zorlu Grant otelde üyeleri ile çay partisi ile kutlayan femin art yine ülkemizde ve dünyada kendinden söz ettirecek işlere imzasını atacak bir dizi projelerle geliyor.

07.01.2019
Yazı Boyutu:  
Başkanlığa bir kez daha seçilen Şükran Üst, Femin Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği 15 Aralıkta olağan genel kurulunu yapmıştı.

5 Ocak 2007 de Şükran Üst'ün  başkanlığında kurulan Femin Art, 5 Ocak  itibariyle 13. Yaşına girdi.Femin Art'ın kuruluşundan bu güne kadar 50 ülkeden sanatçıyı Trabzon’a getirdiğini anlatan Şükran Üst, "Femin Art Trabzon spordan sonra Trabzon’un dünya markası olmuştur" dedi 

13. yıldönümü kutlama etkinliğinde Basından Sorumlu  Başkan Yardımcısı Nurcan yazıcı 2019 yılında gerçekleştirecekleri yeni projelerini anlattı: 
  • 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü sergisi ve müzik grubumuzun halk müziği konseri olacak.
  • Nisan ayında bir Tiflis üniversitesi bünyesinde çalışmalarını yürüten Femin Art Tiflis şubemize gezi, sergi ve çalıştay yapacağız.
  • Mayıs ayında Femin Art Tiflis Şubesi Trabzon’a gelecek gezi, sergi ve çalıştay yapılacak.
  • Mayıs ayında İstanbul Beşiktaş belediyesi güzel sanatlar galerisinde resim sergimiz olacak.
  • Haziran sonunda Balkan ülkelerimizdeki temsilciliklerimizi ziyaret edeceğimiz Kültür ve sanat balkan turumuz olacak. 8 ülkeyi kapsayan bu gezimizde Her şehirde bir resim çizecek dönüşte gezi eserlerimizden bir sergi düzenleyeceğiz. 
  • Yine temmuz ayında 10. Uluslararası festivalimizi yapacağız. Bu yıl çok valiliğimiz ve il kültür müdürlüğümüz desteği ile açığımız CUMHURIYETIN RENKLERI sergimiz çok beğeni aldı.  29 Ekim 2019 CUMHURİYETİN RENKLERİ sergimizde bir birinden güzel eserler için şimdiden üyelerimiz çalışmaya başladı. Şubelerimizde hepsinin ayrı ayrı programları ve etkinlikleri ile femin art ailesine değer katıyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. 
Üye OlÜye Girişi