Feride Acar'a büyük onur

 

Dünyanın en değerli 100 kadın hakları savunucusu arasında yer alan Prof.Dr. Feride Acar ayrıca bu alanda etkinlik gösteren 13 akademisyen içinde 5'inci sırada yer aldı.

26.05.2018
Yazı Boyutu:  
Avrupa Konseyi'nin kadınlara yönelik  ve aile içi şiddetle mücadele sözleşmesi olan ve 2015 yılı ağustos ayında yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi’nin izleme ve denetleme komitesi Group of Experts on Action against Violence against Women and Domestic Violence (Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddete Karşı Eylem Uzmanlar Grubu) GREVİO Başkanı Prof.Dr. Feride Acar, dunyada toplumsal cinsiyet esitligi konusunda en etkili 100 isim içinde  yer aldı.

Apolitical isimli web sitesinin ilan ettigi dünyadaki cinsiyet politikasındaki en etkili 100 insanın listesi içinde yer alan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyal Politikalar Bilim dalı Başkanı Prof.Dr. Feride Acar ayrıca cinsiyet eşitliği çalışmalarıyla dünyada öne çıkan 13 akademisyen arasında da beşinci sırada yeraldı.

KAZETE'nin Bilim kurulu üyesi Feride Acar, dünyanın 100 önemli kadın hakları aktivisti arasında yer almasından duyduğu mutluluğu sosyal medya  hesabından paylaşarak "bana tam surpriz oldu ama insanin emeklerinin karsilik bulmasi hosa gidiyor tabii. Onun icin bu guzel haberi, ortada bir basari varsa bunda hepimizin payi oldugu bilinci ile, bana her zaman buyuk destek saglayan sizlere de vakit gecirmeden iletmek istedim. Biliyorum sizi de mutlu edecektir." dedi.


Üye OlÜye Girişi