Fikri Sağlar: Türban da siyasal İslam ideolojisinin alameti farikalarından biridir

 

CHP'li Fikri Sağlar, Halk TV’de katıldığı Şirin Payzın’ın programında açıkladığı düşüncelerinin AKP tarafından bağlamından kopartılarak ve çarpıtılarak sosyal medyada bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldığını söyledi.

01.01.2021
Yazı Boyutu:  
CHP’li Fikri Sağlar, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da kendisini eleştirdiği 'türban' tartışmasında bir açıklama daha yaptı. 

Linç kampanyasına maruz kaldığını söyleyen Sağlar, “Kafasını kuma gömenlerden, ekseni kayanlardan, sağa-sola şiirin görünmeye çalışanlardan olmadan bu gerçeği anlatmaya ve siyasal İslamcı ideolojinin laik demokratik Cumhuriyeti yıkma hedefine milyonlarca yurttaşımızla birlikte karşı çıkmaya sonuna kadar devam edeceğim” dedi.

Eski  Kültür  Bakanlarından Fikri Sağlar; 18 yıldır iktidarda olan AKP’nin, Türkiye'yi ekonomik çöküşe sürüklediğini, demokrasiyi, adaleti, özgürlükleri, yurttaşların can ve mal güvenliğini yok ettiğini, 84 milyonun kaderini tek adamın insaf ve iradesine terk ettiğini, hiçbir soruna çare üretemeyen tükenmiş, rantçı ve baskıcı siyasetini ayakta tutabilmek için kendisine yönelik iftira, yalan ve karalama yöntemlerine başvurduğunu artık halkında bilip ve kabullendiğini söyledi.

AÇIKLAMANIN TAMAMIFİİKRİ SAĞLAR KİMDİR

1 Ocak 1953'te Mersin'de doğdu.

Hacettepe Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Yöneticilik ve çiftçilik yaptı. SHP Genel Sekreterliği ve SHP Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreter Yardımcılığı, CHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çeşitli türlerde yayımlanmış makaleleri ve kitapları bulunmaktadır. Birgün gazetesinde köşe yazarlığına devam etmektedir. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan aldığı ödüller vardır.

17, 18, 19 ve 20. Dönemde Mersin Milletvekili seçildi. TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği; Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu; Plan ve Bütçe, Kamu İktisadi Teşekkülleri, Milli Savunma, Milli Eğitim Komisyonu üyelikleri görevlerinde bulundu. Horzum ve Anadolu Bankası Usulsüzlük Komisyonu ve Susurluk Kazası ve Çeteleşmeyi Araştırma komisyonlarında görev yaptı. 49, 50 ve 52. Hükümetlerde Kültür Bakanlığı ile Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini üstlendi. 

Halen CHP Parti Meclisi Üyesidir.

Sağlar, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Üye OlÜye Girişi