Filmmor 15. Kadın Filmleri Festivali'ne hazırlanıyor

 

Sinemaya kadınların kadrajından bakan Filmmor, 15'inci Filmmor Kadın Filmleri Festivali içinilk toplantısını 3 kasım'da yapacak

29.10.2016
Yazı Boyutu:  
Sinemaya kadınların kadrajından bakan Filmmor, 15'inci Filmmor Kadın Filmleri Festivaline hazırlanıyor.

"Kadınlarla birlikte kadınlar için sinema yapmak, itiraz etmek, üretmek, düşlemek ve eylemek için" sloganıyla sinemaya kadınların kadrajından bakan Filmmor, 15'inci Filmmor Kadın Filmleri Festivaline hazırlanıyor. Mart ayının ikinci haftasında gerçekleşecek olan festivalin ilk toplantısı 3 Kasım'da gerçekleştirilecek.

SAVAŞTAN GÖÇE, İŞSİZLİKTEN ŞİDDETE…

Festival ekibinin yayınladığı basın bülteninde şu ifadeler yer alıyor: "Koşullar ne kadar zor olsa da 15'inci yılımızda yine mart ayının ikinci haftası İstanbul'da başlayacak, ardından altı şehir dolaşacak bir Filmmor Kadın Filmleri Festivali yapmak üzere kolları sıvadık. 15'inci Filmmor Kadın Filmleri Festivalini; savaştan göçe, işsizlikten şiddete yeryüzünden edilen kadınlara dair bir ifade, iletişim, dayanışma alanı olarak hep birlikte dayanışmayla var edebilmek umuduyla, sizi 3 Kasım Perşembe günü saat 18.00'de Filmmor'da yapılacak olan ilk toplantımıza bekliyoruz."

(JiNHA)

Üye OlÜye Girişi