Ford Otosan üretime başlıyor

 

Bugün saat 16.00'dan itibaren yeniden üretime başlanacağı duyuruldu

21.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Ford Otosan'da bugün saat 16.00'dan itibaren 16.00-24.00 vardiasıyla yeniden üretime başlanacağı duyuruldu
 
 
Türk Metal İş Sendikası'nın Bursa'daki Bosch işçileriyle yaptığı sözleşme sonrası aynı hakları isteyen Renault fabrikası çalışanları iş bırakma eylemi başlatmıştı. Eyleme bir süre sonra TOFAŞ işçileri de katılmıştı. Yan sanayi firmalarının da katıldığı eylem dalga dalga büyümüş ve bir çok oto yan sanayi firması da iş bırakmıştı. Bugün ilk olarak Coşkundeniz firması işçileri iş başı yaptı.
 
REUTERS DUYURDU
 
Öğleden sonra da Ford Otosan'dan flaş bir açıklama geldi. Ford Otosan'da bugün saat 16.00'dan itibaren 16.00-24.00 vardiasıyla yeniden üretime başlanacağı duyuruldu. Reuters haberi şirket yetkililerine dayandırdı.
 
KAP'A AÇIKLAMA YAPMIŞLARDI
 
Şirket dün yaptığı açıklamada, "Şirketin bu sabah KAP'a yaptığı açıklamada, "Bursa ilinde otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri Kocaeli'nde yer alan Gölcük ve Yeniköy fabrikalarımızın parça ikmalinde kesintiye yol açmıştır. Yaşanan parça tedarik problemi sebebiyle, Gölcük ve Yeniköy fabrikalarımızda üretim faaliyetlerine 20 Mayıs 2015 Çarşamba gününden itibaren geçici süreyle ara verilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.
 
 
İLGİLİ HABERLER
 
 
 

Üye OlÜye Girişi