'Fren yapınca başını arabaya çarpmış!

 

181 kilometre boyunca karısını döven iş adamı kendini böyle savundu

08.04.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
İzmir’de, büyük aşkla evlendiği Alev A.'yı, boşanma işlemleri için avukattan mesaj geldiğini görünce, Balıkesir’den İzmir’e getirirken 181 kilometre boyunca otomobilin içinde dövüp, saçından tutup, başını arabanın torpidosuna vurmakla suçlanan işadamı T.A., polise teslim oldu.
 
 
Adliyede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan T.A., eşiyle tartışmayı doğruladıktan sonra, “Arabanın içerisinde tartıştığım sırada aniden frene bastım. Bu sırada eşim başını arabanın torpidosuna çarptı. Morluklar ondan oldu” dedi.
 
Bir alışveriş merkezinde çalışan 32 yaşındaki Alev A., yaklaşık iki yıl önce sanal alemde ortak yakınları aracılığıyla Türkiye’nin önde gelen süt ve süt ürünleri üreticisi olan firmanın varislerinden işadamı 33 yaşındaki T.A.ile tanıştıktan sonra büyük bir aşk yaşamaya başladı. Uzaktan akraba da olan çift, kısa süre sonrada evlendi. Çift arasında iddiaya göre alkol yüzünden sorunlar çıktı, tartışmalar başladı. Bu tartışmalar sırasında, Alev A., eşinin kendisini döverek şiddet uyguladığı iddiasıyla 1.5 ay önce ayrı yaşamaya başladı. Geçen Perşembe günü sabah saatlerinde Alev A.’nın, oturduğu eve gelen T.A., barışmak istediğini söyleyerek onu, ailesinin de bulunduğu Balıkesir’e götürdü. Çift burada bir restoranda oturup konuştuğu sırada T.A., bir yandan da alkol almaya başladı. konuşma sırasında, Alev A.’nın cep telefonuna, boşanma işlemleri için avukatından gelen mesajı okuyan T.A., öfkelendi. T.A., ağır hakaretlerde bulunarak restorandan ayrıldıktan sonra arabaya bindirdiği Alev A.’yı, Balıkesir’den İzmir’e kadar 181 km’lik yol bolunca iddiaya göre dövdü, küfür etti, saçından tutarak başını torpidoya vurdu.
 
İzmir’e geldiklerinde dayak nedeniyle baygınlık geçiren Alev A.’yı evinin önünde otomobilden atan T.A. kayıplara karıştı. Kendisine geldikten sonra ailesinin yardımıyla hastaneye kaldırılan Alev A.’nın beyin travması geçirdiği ayrıca burnunda da kırıklar olduğu belirlendi. İki gözü de aldığı yumruk darbelerinden dolayı tamamen kapanan Alev A.’nın eşinin yalvarmalarına aldırış etmeden kendisini dövdüğünü, başını kollarının arasına alarak acı içerisinde, o yolun bitmesini beklediğini dile geçirdi.
 
BAŞINI ÇAPRTI SAVUNMASI
 
Alev A., hastanedeki tedavisinin ardından karakola giderek T.A.’dan, şikayetçi oldu. Polisin telefonla ulaştığı ve il dışında olduğunu söyleyen T.A., avukatıyla birlikte polise teslim oldu. Nöbetçi savcının mevcutlu olarak adliyeye sevkedilmesini istediği T.A., hakkında gözaltı işlemi yapıldı. T.A.’nın, Alev A.’yı dövmesiyle ilgili verdiği ifade polisleri de şaşkına çevirdi. T.A., Alev A. ile tartıştıklarını doğruladığı ifadesinde, “Otomobil içerisinde tartışmaya başladık. Araç kullandığım için aniden fren yaptım. Bu sırada eşim de kafasını torpidoya çarptı. Gözlerindeki o morluklar ile burnundaki kırıklar da bu sırada meydana geldi” dedi. Kendisini bu sözlerle savunan ve dayak iddialarını kabul etmeyen T.A., işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi. T.A., ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere savcı tarafından serbest bırakıldı. T.A.’nın, bu yöndeki ifadesi, hem Alev A.’yı hem de ailesini de şaşırttı. (dha)
 
 

Üye OlÜye Girişi