Galatasaray'da FETÖ'cü operasyonu: 2 bin 750 ihraç

 

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişinin ihracına karar verdi.

26.03.2017
Yazı Boyutu:  
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, eski futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişinin ihracına karar verdi.

Hakan Şükür ile Arif Erdem'in Galatasaray üyeliğinden ihraç talebi, dün yapılan mali genel kurulda oy çokluğuyla reddedilmişti. Sarı kırmızılı kulübün yönetimi, bugün saat 17.00'de olağanüstü toplanarak, dün alınan kararı görüştü ve Şükür ile Erdem'in ihraç edilmesi yönünde karar aldı.

Şükür ile Erdem'in üyelikten atılma gerekçesi olarak ise 8 yıldır kulüp üyelik aidatlarını ödememeleri gösterildi.

Galatasaray Kulübü bu gerekçe ile aidatlarını ödemeyen 2 bin 750 üyenin de ihracına karar verdi.

HAKAN ŞÜKÜR: İSTİFA EDİYORUM

Hakan Şükür, ihraç kararının açıklanmasının ardından Twitter hesabından, kulüpten istifa ettiğini duyurdu.

HAKAN ŞÜKÜR'ÜN İSTİFASINI  AKP'Lİ BAKANLAR İSTEDİ,  YÖNETİM MECBUR KALDI

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Galatasaray Kulübü'nün Hakan Şükür ve Arif Erdem'i ihraç etmemesine tepki gösterdi.
CNN Türk'e konuk olduğu programda konuşan Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Hakan Şükür'e sahip çıkmak, kulübe zarar verir" dedi
.
'HAKAN ŞÜKÜR CEMAATİN SEMBOLÜDÜR'

Eski futbolcu Hakan Şükür'ün Gülen cemaatinin sembolü olduğunu ifade eden Kaynak, şöyle konuştu: "Galatasaray'ın tartışılacak bir karara imza atması asla kabullenilemez. Orada üyelikten ihraç edilmesine karar verilenler var. Onların FETÖ ile olan bağlantısı Hakan Şükür kadar asla değil. Hakan Şükür, o camianın, o hareketin sembol isimlerinden biri olmuştur.

'GALATASARAY'A YAZIK EDERLER'

"Eğer Hakan Şükür'ün ihracını uygun görmemişlerse, diğerlerine yazık etmişler. Galatasaray, milletimizin her kesimini, her siyasi rengi derinden yaralayan ve hala travmasını atlatmaya çalıştığımız 15 Temmuz'dan sonra bu isimlere sahip çıkıyorsa Galatasaray'a yazık ederler, asırlık kulübümüze yazık ederler."

KILIÇ: İVEDİ BİR ŞEKİLDE DÜZELTMEYE GİDİLMELİ

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Galatasaray Yönetim Kurulu'na tepki gösterdi. Kılıç, "Alınan karar konusunda Galatasaray Yönetim Kurulu ivedi şekilde bir düzeltmeye gitmelidir. Çünkü ülkemize, devletimize ihanet edenlerin ülkemizin köklü kurumları ve kulüplerinde işi yoktur." dedi.

Bakan Kılıç, dün gazetecilere yaptığı açıklamada, programlarını yaparken Galatasaray Kulübü'nün olağan mali genel kurulunda alınan kararı öğrendiklerini söyledi.

KILIÇ: KARAR, ŞEHİT AİLELERİNE AÇIKLANAMAZ

Yönetim kurulunun daha önce almış olduğu ihraç kararı bulunduğunu dile getiren Kılıç, "Galatasaray Genel Kurulu'nda bir kısım üyelerin, bu kişilerin ihracıyla ilgili verdiği 'Hayır' oyunun ne Galatasaray camiası, ne Türkiye, ne de 15 Temmuz gecesi şehit olanların ailelerine ve gazilere açıklanabilir" şeklinde konuştu.

Üye OlÜye Girişi