Galatasaray'ın 'Ayağa Kalk' pankartına Başbakandan FETÖ suçlaması

 

Başbakan Yıldırım'ın dün gece Fenerbahçe ile oynanan karşılaşmada Galatasaray tribünlerinde kareografi olarak "Ayağa Kalk" pankartı açılmasıyla ilgili soruşturma talimatı verdi. Başbakan'ın talimatına taraftarlar #GalatasarayKenetleniyor etiketiyle tepki gösterdi

23.10.2017
Yazı Boyutu:  
Başbakan Binali Yıldırım, dün akşam oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçında, Galatasaray tribünlerinde açılan pankartla ilgili soruşturma açılması yönünde talimat verdi.

Başbakanlık kaynakları tarafından yapılan açıklamada Binali Yıldırım'ın Galatasaray-Fenerbahçe arasında dün akşam oynanan maçta, Galatasaray tribünlerinde açılan pankart ile ilgili soruşturma açılması yönünde talimat verdiği belirtildi.
 
Soruşturmanın pankartta yazan 'Ayağa Kalk' ifadesi gerekçesiyle açıldığı iddia edildi. 


Galatasaray'ın taraftar grubu Türk Telekom Arena'da yaptıkları 'Rocky Balboa' koreografisiyle ilgili FETÖ iddialarına, "Aylardır çalışmaları süren bir tribün şovunun, birkaç gün öncesinde konuşan, takip etmediğimiz bir 'şarlatanın' sözleriyle bağdaştırılma çabası kardeşlerimizin emeklerine saygısızlık olduğu gibi Türk halkının aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir" ifadesini içeren bir açıklamayla yanıt vermişti.
Üye OlÜye Girişi