Gazeteci Hakan Aygün tahliye edildi

 

Sosyal medyada “ey İBAN edenler” paylaşımı nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılamak” iddiasıyla tutuklanan gazeteci ve sunucu Hakan Aygün tahliye edildi.

6.05.2020
Yazı Boyutu:  
AKP Lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsü salgını nedeniyle canlı yayında IBAN numarası verip bağış kampanyası başlatması sonrası attığı tweet nedeniyle tutuklanan gazeteci Hakan Aygün bugün çıktığı duruşma sonrası tahliye edildi.

Twitter hesabından yaptığı “ey IBAN edenler” paylaşımı nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ile “hakaret” suçlarını işlediği gerekçesiyle gözaltına alınıp, tutuklanan gazeteci Hakan Aygün bugün yapılan duruşmada tahliye edildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde teknesinde 2 Nisan'da gözaltına alınan Aygün, 3 Nisan'da savcılık ifadesinin ardından tutuklanması istemiyle Bodrum adliyesine sevk edilmiş, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ile “Hakaret” iddialarından tutuklanmıştı. Aygün, "ibanlı-imanlı" esprisinin de hoşgörü ile karşılanması gerektiğini, dine hakaret olmadığını söylemişti.


Üye OlÜye Girişi