Gece kulübünde ateş gösterisi: 200 ölü

 

Bir gece kulübündeki ateş gösterisi faciaya dönüştü 200 kişi yaşamını yitirdi

27.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
Bir gece kulübünde  dün gece gerçekleştirilen gösteri faciaya dönüştü. Çıkan yangında en az 200 kişi feci şekilde yanarak can verdi.
 
 
Brezilya’nın güneyindeki Santa Maria kentindeki bir gece kulübünde, ateş gösterisi faciaya neden oldu. Kiss adlı gece kulübünde çıkan yangında, ilk belirlemelere göre en az 200 kişi yaşamını yitirdi
 
Reuters haber ajansına konuşan askeri yetkili Rosa Ferreira, kurtarma çalışmaları kapsamında gece kulübünden ceset çıkarmaya devam ettiklerini belirtti.
 
Ferreira, küle dönüşen eğlence mekanından şu ana kadar 159 ceset çıkardıklarını ve ölü sayısının 200’ü geçmesini beklediklerini söyledi. Yangının çıktığı esnada içeride 500 kişinin bulunduğunu belirten Ferreira, insanların boğularak ve izdihamdan öldüğünü söyledi.
 
Santa Maria görevli polis Luiza Sousa ise yangının, gece kulübünde sahneye çıkan müzik grubunun sahnede ateş yakmasıyla başladığını belirtti. Sousa, çatının alev almasıyla yangının birkaç saniye içinde gece kulübünü sardığını söyledi.
 
Rio Grande do Sul eyaletinin başkenti Porto Alegre’nin 300 km batısında bulunan Santa Maria’da yaşanan facianın ardından, eyaletin valisi Tarso Genro, olay yerine gelerek gerekli her türlü önlemin alınacağı açıklamasını yaptı. (Ajanslar)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi