Giresun'da sel felaketi: 4 ölü,133 kişi kurtarıldı

 

Giresun’da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur nedeniyle bazı ilçelerde sel ve heyelan meydana geldi. Süleyman Soylu, Giresun'daki sel felaketi hakkında açıklama yaptı.

23.08.2020
Yazı Boyutu:  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir asker ve 3i vatandaşımızın cansız bedenine ulaşıldı" dedi. Soylu, Dereli'de 20 kişinin bir düğün salonunda, yayladan dönen 20 kişinin de Güce'de mahsur kaldıklarını açıkladı. Bakan Soylu " Onbir yurttaşımızı arama kurtarma çalışmalarımız sürüyor" dedi. Bakan 133 kişinin kurtarıldığını 118 köy yolunun ise kapaılı olduğunu ifade etti. Süleyman Soylu "ben böyle felaket görmedim" diye  kouştu.

Sabah saatlerinde başlayan yağmurun öğleden sonra şiddetini arttırdığını söyleyen Bakan Soylu şu açıklamayı yaptı:"Bu yağmurdan sonra da birçok ilçemizde yağmurun etkisiyle sel, heyelan ve maalesef ciddi hasarlar meydana geldi. Yoğun yağış nedeniyle Dereli Merkez'de su 2 metrenin üzerine kadar su yükseldi. Burada ilk önce 5 vatandaşımızın mahsur kaldığı söylenmişti. Çünkü Dereli'ye şu anda ulaşmak mümkün değil. Tali yoldan gelen bir iki ekskavatör araçla buradaki vatandaşlarımız kurtarıldı. Şu anda Dereli'de bir düğün salonunda 20 vatandaşımızla ilgili kurtarma çalışmamız da devam ediyor" şeklinde konuştu.'5 JANDARMAMIZIN OLDUĞU ARAÇ SUDA GÖMÜLÜ KALDI'

Pek çok yerde yolların kapalı olduğunu belirten Soylu, Tirebolu-Doğankent yolunda menfezin çökmesi sonucu jandarma aracı ile bir iş makinesinin suya gömüldüğünü söyledi.

Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kapalı olan yollarımız var. Tirebolu-Doğankent yolu kapalı. Ve maalesef Tirebolu-Doğakent yolu üzerinde Doğankent'e giderken içerisinde 5 jandarmamızın bulunduğu araç, bir menfezde suların içinde gömülü olarak kaldı. (Ajanslar)

Üye OlÜye Girişi