Google arama sonuçlarına göre kullanıcıyı uyaracak!

 

Dünyanın en gelişmiş internet arama motoru Google aramaların eşleşmemesi durumunda bundan sonraki dönemde kullanıcıları bilgilendirecek.

27.04.2020
Yazı Boyutu:  
Bilgiye insanları daha kolay ulaştıran ve hızlı bir köprü görevi gören Dünya teknoloji devi Google kendisini sürekli olarak yenilemeye devam ediyor. Bazen yaşanan aksaklıklar da gündeme gelmeye başladı. Nadir de olsa yaşanan bu durum hakkında da şirket tarafından önemli  bir düzenleme ile ortadan kaldırılacak.

Google aramaların eşleşmemesi durumunda bundan sonraki dönemde kullanıcıları bilgilendirecek. Google tarafından arama yapıldığı zaman yanlış ya da eksik yazılan kelimelerin ardından düzeltme yaparak sonuçların daha etkili ve sağlıklı şekilde kişilere sunulması amaçlanıyor. Bu noktada alternatif olarak görülen arama cümleleri kişilerin işini daha kolay hale getiriyor. Bazen konuyla alakasız olarak getirilen sayfalar da bulunuyor. Bundan sonra yeni bir güncelleme ile kullanımın daha sağlıklı olması amaçlanıyor.

Yeni düzenleme kullanıcılara zaman kazandıracak!

Google tarafından yapılan yeni düzenleme sonrasında arama terimlerinin ardından yeterince iyi sonuçların bulunmaması halinde kullanıcıya bir uyarı mesajı gönderilecek. Bu uyarı mesajında ‘Aramanız için mükemmel eşleşmeler yok gibi görünüyor’ uyarısı yapılacak ve kullanıcılara mesajlar iletilmiş olacak. Kullanıcılar arama terimlerinin yeterli olmadığını anında görebilecekleri gibi yaptıkları aramalarda da hızlı bir şekilde düzeltme yapabilecekler.

Google arama algoritmalarına son derece güveniliyor. Bu süreçte kullanıcıların çok nadir uyarı mesajları alacakları da düşünülüyor. Ancak bu şekilde bir sonuç alınması halinde kullanıcıların süreçte biraz daha zaman kazanmaları planlanıyor. (Elif İşçi/ Tekno10)
Üye OlÜye Girişi