Google Telefon pazarında

 

Google imzalı telefon, daha piyasaya sürülmeden adından çok bahsettirmeye başladı. Google telefonun resmi satış ve fiyat bilgisi açıklandı

01.01.2010
Yazı Boyutu:  

Ünlü arama motoru, uzun zamandır telefon sektörüne girmek için hazırlıklarını 31_tekno_Google_Telefon_pazar__nda_G__R.Jpegyapıyordu. Nihayet, Google imzalı telefonun resmi satış ve fiyat bilgisi açıklandı.

Nexus One, bu isime alışsanız iyi ederseniz çünkü Google imzalı telefon, daha piyasaya sürülmeden adından çok bahsettirmeye başladı. Önce bu farklı ismiyle, tartışılan cihaz daha sonra da özel bir kapmaya yürüteceğiyle ilgili iddialar nedeniyle dikkatleri üzerine çekti. Ünlü bir bilimkurgu yazarının kızı tarafından da isim hakkı yüzünden dava açılan telefonla ilgili hemen her şeyi, daha cihaz piyasaya sürülmeden öğrendik.

SATIŞ TARİHİ 5 OCAK

Google, Nexus One la ilgili beklenen bilgileri halka duyurdu. Ürün 5 Ocak 2010 da piyasaya sürülecek ve resmi satış fiyatı 529 dolar olacak. Ancak Nexus One ın testlerini gerçekleştiren T-Mobile adlı operatör sözleşme karşılığında ürünü 129 dolara satacak.

T-Mobile ülkemizde  faaliyet göstermeyen bir operatör olduğu için ne yazık ki bu bizler için üzücü bir haber. Dünya çapındaki tüm müşteriler ise ürünü Google ın açtığı sayfadan alabilecekler. Şu anda kullanım dışı olan adres, önümüzdeki günlerde aktif olacak.

Resmi, teknik özellikleri ve fiyatı derken Nexus One la ilgili akıllarda kalan tek sorun ürünün vereceği performans, bunu önümüzdeki hafta öğrenmiş olacağız.


Üye OlÜye Girişi