Gözaltındaki Şaban Vatan ve üç gazeteci serbest

 

Rabia Naz'ın gizemli ölümün cinayet olduğu iddiasından vazgeçmeyen Baba Şaban Vatan ile olayı soruşturan gazeteciler Canan Coşkun, Kazım Kızıl, Tuğba Demir adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15.11.2019
Yazı Boyutu:  
Giresun'da Rabia Naz'ın hayatını kaybettiği Eynesil'de gözaltına alınan Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan ve gazeteciler Canan Coşkun, Kazım Kızıl ve Tuğba Demir mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Rabia Naz'ın ölümünü araştırmak için Eynesil'de bulunan gazeteciler Çarşamba günü, baba Şaban Vatan da Perşembe günü gözaltına alınmıştı.

Görele Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edilen Coşkun, Kızıl, Demir ve Vatan hakimlik sorgularının ardından yurt dışına çıkış yasağı ve tanığın evine yaklaşmama tedbiri uygulaması kararıyla serbest bırakıldı.

Emniyetteki sorgusunda, soruşturmada tanık olarak yer alan Mürsel Küçükal ile yaptığı görüşmeler sorulan gazeteci Canan Coşkun'a 'şantaj, tehdit, kasten yaralama, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamaları yöneltildi.

Şaban Vatan'ın avukatı Emel Bodur Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada müvekkilinin 'CMK 109 hükmü ile serbest bırakıldığını' duyurdu ve "Son sözü yargı söyleyecektir" dedi. (DHA)


Üye OlÜye Girişi