Gürültüden şikayet eden film yönetmenine taciz

 

Hak-İş'in Emek konulu kısa film ödülünü kazanan Suat Eroğlu, tören sonrası tartaklandı

23.10.2014
Yazı Boyutu:  
 
“Emek” konulu kısa film ödül töreninde ödül alan Yönetmen Suat Eroğlu, salonda ses çıkmasını eleştirirken Başbakan Yardımcısı Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'a sitem etmesi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kızdırdı.
 
Tören sonunda Hak-İş Konfederasyonu yönetiminden bir kişi ödül kazanan yönetmen Eroğlu'nu tartakladı.
 
 
Hak- İş'in düzenlediği 'Emek' konulu 3'ncü kısa film yarışmasında 'Fıtrat' en iyi film seçildi. Ödülü almak üzere kürsüye gelen filmin Yönetmeni Suat Eroğlu, salonda gösterimi yapılan filmi sırasında salonda gürültü olmasını eleştirdi. 
 
Eroğlu, "Biz sizleri yaklaşık olarak iki saattir dinliyoruz. Hiçbir saygızılıkta bulunmadık. Keşke siz de 10 dakikalık filmimize müdahele etmeseydiniz. Rahatlıkla izleyebilseydik de emeğe saygıyı görebilseydik, Bülent Bey. Filmi Soma'da hayatını kaybeden işçi kardeşlerime adıyorum. İşçi sınıfına selam olsun" diye konuştu. 
 
 
 "BİR ÜLKENİN BAŞBAKAN'I EĞER SENİN FİLMİNİ 12 DAKİKA AYAKTA DİNLİYORSA..."
 
Bu sitem üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:
 
"Ben Suat'ı ve ekibini tebrik ediyorum. Bu sitemini de tabi anlayışla karşılarız. O da sanatçı olarak da bunu ifade edebilir. Ama bir ülkenin Başbakanı eğer senin filmini 12 dakika ayakta dinliyorsa, seyrediyorsa şu anda o ülkenin başbakanının günlerdir iki aydır ilk defa evdeki çocuklarıma söz verdim. Bu akşam yemekte sizinle beraber olacağım diye. İki aydır ilk defa eve gidecektim. Senin için buraya geldim." 
 
Birincilik ödülünü Başbakan Davutoğlu'ndan alan Yönetmen Suat Eroğlu da Başbakan'a "Size bir sözüm yok, olamaz" dedi.
 
ÖDÜL ALAN YÖNETMEN DARP EDİLDİ
 
Tören sonunda ise HAK-İŞ Konfederasyonu delegesi olduğu iddia edilen bir kişi Suat Eroğlu'na küfür ederek, darp etti. Daha sonra olay yerine polis geldi. Suat Eroğlu'nun 12 dakika süren ‘Fıtrat' isimli filminde, bir çocuk işçinin kaza sonucu ölmesi anlatılıyor.
Davutoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, emek için örgütlenen bütün yapıları saygıyla karşıladıklarını söyledi. Davutoğlu, 6-7 Ekim tarihinde bazı illerde meydana gelen olayların insan emeğini yok ettiğini ve insanlık onuruna yapılmış bir saldırı olduğunu ifade etti.  Gelişmelerin kendilerine huzurun, istikrarın olmadığı yerde emeğin de değerinin olmadığı gösterdiğine işaret eden Davutoğlu, “Huzurun olduğu yerde hak vardır, istikrarın, güvenliğin olduğu yerde özgürlükler kullanılır hale gelir.”dedi. Davutoğlu, konuşmasının sonunda, özgürlüklerin korunması için, huzur olması için güvenlik reformu yaptıklarını sözlerine ekledi. (Star/ Zaman)
 

 

 

 


Yorumlar

Ayşe

17.05.2016
Ben de olay tvde saat 9da başlayan büyük tacir filminden şikayetçiyim dedim ve kestim lafımı

Üye OlÜye Girişi