Güzelbahçe’de toplu sözleşme sevinci

 

Eşine şiddet uygulayan memurun maaşı altı ay boyunca karısına ödenecek

10.04.2015
Yazı Boyutu:  

 

Güzelbahçe Belediyesi’nde çalışan memurlar adına toplu sözleşme imzalandı. Sözleşmeye göre memurların aylık maaşlarına ek olarak ortalama 1135 liralık artış sağlandı. Ayrıca yine sözleşme uyarınca eşine şiddet uyguladığı saptan memurun aylık ek ücretlerinin 6 ay süreyle eşine ödenmesi kararlaştırıldı.

 

Güzelbahçe Belediyesi’nde çalışan 41 memur adına Tüm-Bel-Sen arasında toplu sözleşme yapıldı. İmza törenine Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, genel merkez yöneticisi Osman Seheri, Tüm-Bel-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Faruk Vergili, şube yöneticileri Özkan Gözcü ve Özer Kaysavuk ile belediye memurları katıldı.

Yapılan sözleşme uyarınca memurlara aylık 900 lira seyyanen ek ödemenin yanı sıra, yılda 5 kez 250 liralık ikramiye, ilkokul-ortaokul ve üniversitede okuyan çocukları için yılda bir kez 450-700 lira arasında değişen eğitim, yılda iki kez 400’er liralık giyecek, yılda bir kez 750 liralık yakacak yardımı yapılması karara bağlandı.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, örgütlenmenin önemine dikkat çekti ve “Göreve ilk geldiğimizde müdür yapacak memur bulamazken, bugün 41 memurumuz oldu. Halkımıza daha iyi hizmet için kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde memurlarımıza ekonomik anlamda destek olmak istedik, onların insanca yaşamalarını sağlayabilmek için katkıda bulunmak istedik. Hayırlı olsun” dedi.

Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ise Güzelbahçe Belediyesi’nin örnek olduğunu belirterek, “Bizim memur arkadaşlarımızdan isteğimiz ise ATM memuru olmamalarıdır. Görev ve sorumluluklarını yerine getirerek, yasalar çerçevesinde halkın memnuniyeti için görevlerini layıkıyla yerine getirmeleri ve aldıkları paraları hak etmeleridir” diye konuştu.

Başkan İnce ve sendika yöneticilerinin sözleşmeyi imzalamalarının ardından memurlarla birlikte pasta kesildi.

 

 


Üye OlÜye Girişi