Güzelbahçe’ye kadın kooperatifi

 

Güzelbahçe Belediye Başkanı İnce, üretici kadın kooperatifi kuracaklarını açıkladı

25.12.2014
Yazı Boyutu:  

Güzelbahçe Belediyesi, Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle “Aile Tarımı” konulu panel düzenledi. Başkan İnce, üretici kadın kooperatifi kuracaklarını açıkladı.

Güzelbahçe Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen paneli, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Güzelbahçe, Bademler ve Urla başta olmak üzere çeşitli yerlerden gelen kooperatif temsilcileri ile çok sayıda kadın izledi.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, sosyal demokrat belediyeciliğin gereği olarak kooperatiflere önem verdiklerini belirterek, “Çiftçi bir aileden, kooperatif üyesi bir aileden geliyorum. Kooperatiflerin başarılı olması demokrasinin başarısıdır. Biz de kooperatiflerimize önem veriyoruz. Tıpkı İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi tüm alımlarımızı kooperatiflerden yapıyoruz. Örneğin; park ve bahçelerimize diktiğimiz çiçekleri ve fidanları kooperatiflerden temin ediyoruz. Bardacık festivali yapıyoruz, protokole çikolata yerine üreticiden aldığımız bardacıkları dağıtıyoruz” dedi.

Başkan İnce, Güzelbahçe Belediyesi olarak Semtevi’nde üretim yapan kadınlar için üretici kadın kooperatifui kuracaklarını ve ürünlerini pazarlayacaklarını söyledi.

Daha sonra moderatörlüğünü Üretici Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tuncer Beybağ’ın yaptığı panelde İzmir Çiftçi Örgütleri Güçbirliği Sözcüsü Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı ve KÖY KOOP Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sever kooperatifçilik ve aile tarımı hakkında bilgi verdi.

Bu arada Güzelbahçe Belediyesi Folklor Ekibi gösteri sundu, Devrim Seyrek bağlaması ile resital verdi.


Üye OlÜye Girişi