Hacıosmanoğlu, kadınlardan özür dile!

 

"Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız." diyen Trabzonspor Başkanı'na öfke yağıyor

29.10.2015
Yazı Boyutu:  
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, olaylı geçen Gaziantepspor maçının ardından bir televizyon kanalının canlı yayınında Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemler aleyhinde açıklamalar yaptı. “Tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı, sanırım o günlere geri dönmem gerekiyor” gibi tehditler savurduğu konuşmasında "Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez" dedi.  Hacıosmanoğlu’nun bu sözlerine sosyal medyada çığ gibi tepki geldi. Bazı köşe yazarları Hacıosmanoğlu'nu "Kadın gibi yaşamakta ne var sayın başkan?" sorusunu yönelterek  "Maçta haksızlığa uğradığınızı düşünebilirsiniz, uğramış da olabilirsiniz ama bu size kadınlara hakaret etme hakkı vermez. Aşağılama gafletinde bulunduğunuz kadınlardan biri dünyaya getirdi sizi, yine o kadınlardan biriyle aynı yastığa koyuyorsunuz başınızı…" dediler.

KADIN DÜŞMANI BAŞKANA SOSYAL MEDYADA  TEPKİLER

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bu sözleri sosyal medyada da yankı uyandırdı, "Trabzonspor Başkanı" etiketiyle Türkiye TT listesine girdi. Eleştiri oklarına hedef olan Hacıosmanoğlu hakkında yapılan yorumlardan bazıları;

Kadın gibi yaşamam, adam gibi ölürüm, diyen Hacıosmanoğlu'nun, Kadın gibi yaşayamayacağı kesin, "Adamlığı" ile birlikte ölebilir...


Kadın gibi yaşayın ve bunun her saniyesiyle gurur duyun. İşitmek zorunda kaldığınız her hakarete inat.


Melis Alphan: Böyleleri üremesin, kısırlaştırılsın. Cinsiyetçi fikirleri de yeni kuşaklara taşınmasın, onlar ölünce ölsün! "Futbol hayattır" diye zırvalayanlara.. Evet doğru, hayat. Kadınları gerçek hayatta öldüren zihniyet statta oturuyor. Yıl 2015, ayağına giyecek ayakkabı sırtına ceket bulamayan bir millet  şaşkınlıkla Mercedes'ten inemeyenleri izliyor. Ayrıca vals, içinde aynı anda hem hüznü hem heyecanı barındıran harika bir müziktir. Küçümseyeni küçümserim.


Nüjiyan: Nesi varmış kadınların! Sunun yaptığı ayrıma bak! Sen zaten bi’ kadın gibi onurlu yaşayamazsın! Ayıp ya ayıp

Alperen Sezin: Adam gibi ölmek tamamda kadın gibi yaşamayacağız ne demek

Semabbas: Emin ol hiçbir kadın da senin gibi yaşamak istemez.

00123 001122: "Adamın" zıttı "kadın" değildir. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın. Kadına hakaret söylemini kınıyorum.

Günbatımı Çıkmazı: İbrahim Hacıosmanoğlu, "Kadın gibi yaşamayacağız" diyerek annesini bile aşağılamış.

Favci: İbrahim Hacıosmanoğlu, bizi kadın gibi yaşatmaya kimsenin gücü yetmez demiş, kadın gibi yaşamaktan ne anlıyorsa zavallı..

FenerbahCHE: İbrahim Hacıosmanoğlu! Keşke kadınlar kadar cesur ve yürekli olabilsen! Kelimeleri nohut beyninde tart ve öyle konuş!

Seray Karakaş:  'Sevgili' İbrahim Hacıosmanoğlu adam gibi yaşamış, kadın gibi değil. Keşke kadın gibi yaşasaymış da azcık onurlu olsaymış…
(Hürriyet)
Yorumlar

Hüseyin POLAT

02.11.2015
Bir mafya babası, sonucunu beğenmediği bir maçta hakemleri alıkoyuyor ve bunun savunmasını da kadınlara hakaret ederek yapıyor. Bence bir özür dilemeden fazlası yapılmalı ki bu yara toplumda gelişeceğine etkisi azaltılabilsin. Bu konuda açtığı davadan ötürü İstanbul Barosu avukatlarından Tuba TORUN'a teşekkür ederim.

Üye OlÜye Girişi