Hadise: Kadın olarak boyun eğmek zorunda mıyım?

 

Şarkıcı Hadise, 'Sıfır Tolerans' şarkısının erotik bulunmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

04.01.2018
Yazı Boyutu:  
RTÜK, müzik kanallarında yayınlanan Hadise'nin 'Sıfır Tolerans' klibi nedeniyle Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2'si kadar para cezası verdi. Kanalın, "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz" maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

RTÜK'ün kararına Twitter hesabından yanıt veren Hadise, "Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? 'HAYIR'" dedi.

"Erkektir yapar, kadındır susar" zihniyetine sonuna kadar karşı çıktığını ifade eden Hadise, şöyle devam etti:

?"Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı hala 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise işimiz zor. Ben klibime verilen 'erotik' damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince 'erotik' oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç 'erotik' kategorisine girmiyor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim."Üye OlÜye Girişi