Hafriyatçı damat, kepçeyi gelin arabası yaptı

 

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir hafriyat firması sahibi olan 30 yaşındaki Akif Çetin iş makinesini gelin arabası yaptı. Kepçenin yükleme bölümünü süsleyerek eşi ile şehir turu attı.

17.08.2019
Yazı Boyutu:  
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir hafriyat firması sahibi olan 30 yaşındaki Akif Çetin iş makinesini gelin arabası yaptı. Gelin almaya hafriyat işinde kullandığı kepçe ile giden damat, gelin ile birlikte kepçenin yükleme bölümünde şehir turu attı.Turgutlu'da dünya evine giren Akif ve Nuray Çetin çiftinin gelin arabası olarak iş makinasını kullanmaları  herkesi hayrete düşürdü Hafriyat firması sahibi damat Akif Çetin, düğününe renk katacağı düşüncesiyle hafriyat işinde kullandığı kepçeyi gelin arabası gibi süsledi.  Damat Akif Çetin, çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında Atatürk Mahallesi'ndeki kız evine giderek eşi Nuray Çetin'i gelinliğiyle Kepçenin yükleme bölümüne oturtarak alkışlar eşliğinde şehir turu attı.


Düğün salonu önüne gelen konvoy, davul ve zurna ile karşılandı. Damat Akif Çetin, mesleğinin hafriyat olduğunu ve düğünlerinde farklı bir şey yapmak istedikleri için her gün kullandıkları kepçeyi gelin arabası haline getirdiklerini söyledi.Gelin Nuray Çetin ise "Benim için sürpriz oldu. Böyle bir şeyi hiç beklemiyordum, bu özel günümüz farklı bir uygulama ile özel bir anımız olmasını sağladı" dedi. 
(Manşet Türkiye)

Üye OlÜye Girişi