Hak savunucusu üç kadın Silivrİ Cezaevi'nde

 

Büyükada’da gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak Bakırköy Cezaevi’ne gönderilen hak savunucuları İdil Eser, Özlem Dalkıran ve Nalan Erkem Silivri Cezaevi’ne sevk ediliyor.

01.08.2017
Yazı Boyutu:  
CHP İstanbul vekili Selina Doğan, Bakırköy Cezaevi’ne üç tutuklu hak savunucusunu ziyarete gittiğinde, her üçünün de Silivri Cezaevi’ne nakledileceğini öğrendiğini açıkladı. 

Selina Doğan: “Cuma günü ziyaret için Adalet Bakanlığı’ndan izin aldık. İzin geç çıktı ve saat 13.00’e kadar ziyaret etmem gerektiği, 13.00’ten sonra sevk işlemlerinin yapılacağı söylendi Ne yazık ki Silivri’ye sevk edileceklerini, kendileri de benim ziyaretimde öğrenmiş oldular. Şaşırdılar. Silivri’ye erişim zor olduğu için aileleriyle görüşme açısından da sıkıntılarını ifade ettiler. Bunun yıldırma uygulamalarının bir parçası olduğunu söylediler. Cezaevi müdürü, sevk işleminin yer sıkışıklığı nedeniyle gerçekleştiğini, sadece onların değil, başka tutukluların da aktarıldığını söyledi.”
CHP milletvekili Selina Doğan, özellikle İdil Ese’in ziyaret edebilecek birinci derece yakını bulunmadığını bunu da mağduriyet yarattığını söyleyerek, cezaevi yönetiminin bu soruna bir çözüm bulmasını istediklerini ifade etti. İdil Eser, Özlem Dalkıran ve Nalan Erkem’in Silivri’de aynı koğuşlarda kalıp kalmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.
 Üye OlÜye Girişi