Hakimden boşanma yorumu: Eviniz lokanta, eşiniz de aşçı değil

 

‘Erkek eşin sürekli yemeğe habersiz erkek misafir getirmesi’ boşanma sebebi sayıldı. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan kararı, “Eviniz lokanta, eşiniz de o lokantanın aşçısı değildir” diye yorumladı.

02.11.2018
Yazı Boyutu:  
N.A adlı kadın, kocası M.A sürekli erkek arkadaşlarını yemeğe davet ettiği ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle iki yıl önce boşanma davası açtı.

Sinop Gerze Asliye Hukuk Mahkemesi, davacı kadını haklı gördü ve çiftin boşanmasına karar verdi.

Hürriyet gazetesinden Oya Armutçu’nun haberine göre daha önce eşten habersiz yatılı bekar erkek misafir çağırmayı boşanma ve tazminat gerekçesi sayan Yargıtay, yeni kararında özetle şöyle dedi:


“Erkeğe yüklenen yatak odası sırlarını başkalarına anlatma ve ortak çocuğa fiziksel şiddet uygulama vakıalarına davacı kadın tarafından dayanılmadığı…‘erkeğin, eşinin istememesine rağmen erkek arkadaşlarını eve davet ettiği’ ve eşine birden fazla fiziksel şiddet uyguladığının anlaşılmasına göre, yerinde bulunmayan temyiz itirazlarının reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına…”

Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan da, kararı sosyal medya hesabından, “Eviniz lokanta, eşiniz de o lokantanın aşçısı değildir” notuyla paylaştı. (Diken)


Üye OlÜye Girişi