Halası 16 yaşındaki kızı, kuzeniyle evlendirmek için kaçırdı

 

Genç kızın annesi, yıllardır kavgalı olduğu görümcesi tarafından kızının intikam yüzünden kaçırıldığı iddiası üzerine kaçırılan kızın dosyasına Aile Bakanlığı el koydu.

17.04.2018
Yazı Boyutu:  
Hafta içi her gün Star TV ekranlarında seyirciyle buluşan Balçiçek İlter’le Olay Yeri programında 16 yaşında Aslı E.'nin halası tarafından kuzeni ile evlendirilmek üzere kaçırıldığı ortaya çıktı.

Programın sunucusu gazeteci Balçiçek İlter'i çılgına çevrilen kaçırılma iddiasıyla ilgili olay şöyle gelişki:

16 yaşında Aslı E., halası tarafından kuzeni ile evlendirilmek üzere kaçırılmıştı. Programa katılan genç kızın annesi, yıllardır kavgalı olduğu görümcesi tarafından kızının intikam yüzünden kaçırıldığını iddia etti.

16 yaşındaki Aslı’yı kaçırdığı iddia edilen Tayfun D.’nin babası Müslüm D. programa telefonla bağlanarak, Aslı’nın başkasıyla evlendirileceğini, genç kızın bu yüzden oğluyla kaçtığını söylemesi üzerine programın sunucusu Balçiçek İlter "çocuklarımızın üzerinizden elinizi çekin" diyerek yaşananlara tepki gösterdi ve 16 yaşındaki bir genç kızın evlenmesinin doğru olmadığını söyledi.

16 yaşında kaçırıldığı iddiası üzerine Aslı E.’nin dosyasına incelemek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı el koydu. 
(Özlem Çakır)

Üye OlÜye Girişi