Halen ayrılar, boşanırsa dünyanın en zengin kadını olacak

 

137,4 milyar dolarlık servetiyle, Dünyanın en zengin insanı ünvanını Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in elinden alan Amazonun patronu Jeff Bezos ile roman yazarı eşi MacKenzie, 25 yıllık bir evlilikten sonra Twitter'dan ortak bir bildiri ile boşanacaklarını açıkladılar.

10.01.2019
Yazı Boyutu:  
Jeff Bezos ve eşi MacKenzie ortak açıklamada, uzun süren keşif ve yargılama ayrımı sürecinden sonra, arkadaş olarak paylaşılan yaşamlarımızı boşanmaya ve sürdürmeye karar verdik ”dedi. Geçen yıl Eylül ayından beri  ayrı yaşayan çiftlerin boşanması resmileşirse,  MacKenzie Bezos,  68,5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kadını haline gelecek.Henüz Resmen boşanmasalarda  geçen yıl Eylül ayından beri ayrı yaşayan çiftin 25 yıllık evliliklerini noktalama kararı almalarında; Amazon CEO'su Jeef Bezos'un eski bir Fox TV sunucusu olan Lauren Sánchez ile aşk yaşadığı haberlerinin ABD basınında yer alması etkili oldu.

Lauren Sánchez, Jeef Bezos'un projelerinden biri olan 'Mavi Kökenli' üzerinde bir helikopter pilotu olarak çalışmak üzere işe alınd. Sánchez  Bezos için havadan çekim yapıyor.

BOŞANMA GERÇEKLEŞİRSE MacKENZİ DÜNYANIN EN ZENGİN KADINI OLACAK

137,4  milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos'un, servetini boşandığı eşiyle yarı yarıya bölüşmesi halinde dünyanın en zengin insanı bir kez daha Microsoft'un kurucusu Bill Gates olacak.

MacKenzie Bezos ise servetin yarısına sahip olursa, kozmetik devi L'Oreal'in kurucusunun torunu Françoise Bettencourt Meyers'i geçerek 68,5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kadını haline gelecek.

ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg'ün Milyarderler Endeksi'ne göre Meyers'in kişisel serveti 45,6, Bill Gates'in serveti ise 93 milyar dolar.

Ayrılma kararlarını dün Twitter'dan "Uzun bir sevgi arayışı ve ayrılık denemesinden sonra boşanmaya ve ortak yaşamımızı dost olarak sürdürmeye karar verdik" diyerek duyuran Bezos çifti servet paylaşımı konusunda yorum yapmadı.

Amazon'u kuran 54 yaşındaki Bezos, Bloomberg Milyarder Endeksine göre dünyanın en zengin adamı ve tahminen 137 milyar dolarlık bir servete sahip ve Bill Gates'in önünde..

48 yaşındaki MacKenzie Bezos, "Luther Albright'ın Test Edilmesi (2005)" ve "Tuzaklar (2013)" yazarı bir romancı.


Çift, 1993 yılında bir iş görüşmesinde görüştükten sonra evlendi.

Çiftin yaptığı açıklamada "Birbirimizi bulduğumuz için kendimi çok şanslı hissediyoruz ve birbirimizle evlendiğimiz her yıl için çok minnettarız. Eğer 25 yıl sonra ayrılacağımızı bilseydik, hepsini tekrar yapardık. Evli bir çift olarak birlikte çok güzel bir hayatımız oldu ve ileride harika gelecekler görüyoruz; ebeveynler, arkadaşlar, girişimler ve projelerdeki ortaklar olarak görüyoruz. ve girişimler ve maceralar peşinde olan bireyler olarak" ifadeleri yer aldı.

FOX TV'NİN ESKİ YILDIZI İLE KARISINI ALDATIYOR İDDİALARI BASINDA

Geçtiğimiz yıl, evsiz ailelere yardım etmek ve düşük gelirli topluluklarda okul öncesi okullar inşa etmek amacıyla bir İlk Yardım Fonu projesi başlatan çiftin dört çocuğu var - üç oğlu ve evlatlık bir kızı.

ABD basında çıkan haberlerde, Bay Bezos'un eski bir Fox TV sunucusu olan Lauren Sánchez ile romantik bir ilişki içinde olduğu bildirildi .

Sánchez’e bağlı kaynaklardan bahseden Eğlence haber sitesi TMZ, sunucunun geçen yılın sonunda Bezos’u “görmekte” olduğunu söyledi.

MacKenzie Bezos, 2013 yılında, Vogue Magazine'e New York'ta bir hedge fonda bir iş için röportaj yaparken Jeff ile tanıştığını söyledi .

Üç aylık randevulardan sonra nişanlandılar ve kısa bir süre sonra, 1993'te evlendiler.

Bir yıl sonra, bir online kitap perakendecisi olarak başlayan Amazon'u kurdu.

Şirket o zamandan beri bir e-ticaret devi haline geldi.

ABD Borsası Pazartesi günü kapandı,% 3.4'lük bir artışla ve Microsoft'u geçtikten sonra Amazon'un değeri 789 milyar dolardan  797 milyar dolar'a (634 milyar £) yükseldi. (BBC- Fotoğraflar: Reuters)Üye OlÜye Girişi