'Halk Tayyip'ten değil, trafodaki kediden korkuyor'

 

CHP PM üyesi Berrin Gürçay Dilekçi uyardı

3.08.2014
Yazı Boyutu:  
 
CHP PM üyesi Berrin Gürçay  Dilekçi, İzmir'in Seferihisar ve Çeşme ilçelerinde sürdürdüğü 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarında  CHPve  MHP'nin ortak adayı Prof.Dr Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy istedi.
 
 
CHP PM üyesi Berrin Gürçay Dilekçi, Cumhurbaşkanlığı seçimleriinde, laikliğe çağdaşlığa, demokrasiye, cumhuriyetin değerlerine,  Din ve vicdan özgürlüğüne, insan hak ve özgürlüklerine, hukukun üstünlüğüne ve yargının bağımsızlığına inanan herkesi; CHP ve MHP'nin ortak adayı Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermeye çağırdı.
 
 
SEÇİM HİLESİNE DİKKATİ ÇEKTİ
 
Seçim çalışmalarına Seferihisar'dan sonra  Çeşme merkez ve Çiftlik Köy'de sürdüren Berrin Gürçay Dilekçi, Çeşme pazarında esnafa Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim broşürlerini dağıttı. Seçmenlerle birebir görüşmelerinde, 10 Ağustos'ta halkın sandığa sahip çıkmasının önemine değinen Berrin Gürçay Dilekçi,  sandık temsilcilerinin  oy kullanma, oyların sayımı, tutanakların  hazırlanması, oyların ilçe seçim kurullarına teslimi ve burada listelerden tekrar sayımına kadar uyanık olması gerektiğini ifade etti.
 
Seçim hilesinin  en acı sonucunu CHP'nin 30 Mart yerel seçimlerinde Ankara'da yaşadığını ve birçok yerde oy sayımları sırasında yaşanan elektrik kesintileriyle oy pusulalarının değiştirildiğini hatırlatan CHP PM üyesi Dilekçi, 10 Ağustos'da ilk turda  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı seçileceğini savundu..
 
 
"HALK BU KEZ TRAFOLARA KEDİ GİRMESİNE İZİN VERMEYECEK"
 
Berrin Gürçay Dilekçi, "Halk bu seçimde Tayyip'ten değil, trafodaki kediden korkuyor. Biliyorsunuz trafodaki kedi  30 Mart'ta CHP'ye birçok yerde belediye başkanlığı kaybettirdi. Diktatörlüğe karşı demokrasiyi savunanlar bu kez, bu oyuna gelmeyecek. Trafolara kedilerin girmesine izin vermeyecek" diye konuştu.
 
CHP'nin Çeşme çiftlik köyünde ve ilçe merkezindeki seçim çalışmalarına PM üyesi Gürçay Dilekçi'nin yanısıra CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay,  CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, ilçe yöneticileri, Çeşme Kadın Kolları üyeleri  katıldı.
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi