Hastanelerde yatak bulamayan Aslı Özkısırlar yaşamını yitirdi

 

İzmir’de akciğer rahatsızlığı tedavisi için hastanelerde yatak bulamadığını duyuran Aslı Özkısır hayatını kaybetti.

02.04.2021
Yazı Boyutu:  
Akciğer rahatsızlığının tedavisi için hastanelerde yatak bulamadığını Twitter hesabından duyuran ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da hesabını ekleyerek sitem eden Aslı Özkısırlar, bu sabah yaşamını yitirdi. Özkısırlar'ın ölüm haberine tepkiler Twitter'da #Aslıölmediöldürüldü etiketi ile paylaşıldı. 

İzmir’de akciğer rahatsızlığının tedavisi için hastanelerde yatak bulamadığını Twitter sosyal medya hesabından duyuran ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da hesabını ekleyerek sitem eden Aslı Özkısırlar bu sabah hayatını kaybetti.

Takı satan Özkısırlar Twitter’da @taki_tezgahi hesabını kullanıyordu.

Aslı Özkısırlar’ın ölüm haberine tepkiler Twitter’da #Aslıölmediöldürüldü etiketi ile paylaşıldı.

Tele1 kanalına konuşan Özkısırlar ailesi şunları söyledi:

“Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi.

“Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı.”Aslı Özkısırlar’ın arkadaşı İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Üyesi Erkan Erten de “Uzun süre hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi” dedi.


Kongrelerini lebaleb dolduran anlayış, Aslı'ya bir yatak bulamadı. 24 Mart'ta "Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok." diye isyan etmişti Aslı. Yatak bulunamadığı için vefat etti. #AslıÖlmediÖldürüldü
Resim
70
14
Bu Tweeti paylaş
Üye OlÜye Girişi