Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran 3 kişi tutuklandı.

 

aralarında İçişleri Bakanı Soylu ile birlikte fotoğraf çektiren AKP'li Murat Alp'in de bulunduğu gözaltına alınan 7 kişiden 3'ü tutuklandı, 4'ü serbest bırakıldı

18.09.2017
Yazı Boyutu:  
HDP'li Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran 3 kişi tutuklandı.

Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinin defini sırasında yaşanan saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 kişi Ankara Gölbaşı Adliyesi'ne getirildi.

Gözaltına alınanlardan Cemil Ö, Barış Ş. ve Murat Alp çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırı anına ilişkin görüntülerde, tutuklanan 3 kişinin cenazeye ve yakınlarına yönelik ağır hakaretlerde bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

Bu 3 kişinin, 'İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme' ve 'Toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet' kapsamında tutuklandığı belirtildi.

Tutuklananlar arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile karakolda çekilmiş fotoğrafı bulunan Murat Alp’in de bulunduğu ifade edildi.
Üye OlÜye Girişi