HDP, Pazartesi İmamoğlu için sahaya iniyor

 

HDP, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu desteklemek için Ramazan Bayramı sonrası iki haftalık yoğunlaştırılmış seçim kampanyası başlatıyor. HDP Sözcüsü Günay Kubilay, “Kendi adayımız seçime giriyor gibi çalışacağız” dedi.

7.06.2019
Yazı Boyutu:  
HDP Sözcüsü Günay Kubilay, 23 Haziran İstanbul seçiminde emek, barış, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik temel ilkeleri doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi, "Bizzat HDP’nin adayı seçime giriyormuş gibi organize, planlı bir çalışma içine gireceğiz” dedi

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın TBMM grup toplantısında “İstanbul seçimi bizim için Şırnak, Muş, Bağlar seçimidir” demesi ve 250 sayfalık YSK hukuksuzluğuna karşı 250 binlik fark atma çağrısının ardından ayrıntılı açıklama HDP Sözcüsü Günay Kubilay’dan geldi.Gazete Duvar’a konuşan HDP Sözcüsü Günay Kubilay, “İstanbul’da bizzat HDP’nin adayı seçime giriyormuş gibi son derece organize, planlı bir çalışma içine gireceğiz” dedi.

“Tüm enerji, emek ve imkanlarımızla demokrasi yanında yoğunlaşacağız”

İstanbul seçiminin, İstanbul seçiminden çok öte sandık darbesine karşı bir demokrasi mücadelesi olduğunun altını çizen Kubilay şöyle devam etti:

HDP’nin de varoluş gerekçesi olan emek, barış, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik temel ilkeleri doğrultusunda biz de bu referandumda tüm enerjimiz, emeğimiz ve imkanlarımızla demokrasinin yanında yoğunlaşacağız. İstanbul halkının gasp edilmiş iradesinin tekrar sandıktan çıkması için gereken çabayı göstereceğiz.

Biz bir politik parti olarak CHP’yi tercih etmiş değiliz. Bizim 31 Mart İstanbul stratejimiz devam ediyor. “AKP-MHP iktidar bloku kaybettikçe Türkiye’de demokrasi kazanacak” teziyle hareket ediyoruz. Nitekim İstanbul’un iradesinin gasp edilmesi de bunu doğruladı. Herkesin demokrasiye sahip çıkması lazım.

İki haftalık yoğunlaştırılmış seçim kampanyası

Kubilay’ın aktarımına göre; HDP Örgütlenme Komisyonu, İstanbul için bayram sonrası iki haftayı içeren bir kampanya için hazırlıklara başladı.

Taslak aşamasındaki çalışmaya göre 23 Haziran’a kadar HDP eş başkanları, MYK ve PM üyeleri ile milletvekillerinin katılacağı programlar yapılacak. Programlar kapsamında halk buluşmaları yapılacak, ev ev, sokak sokak yerel seçimin ruhuna uygun etkinlikler organize edilecek.

Üye OlÜye Girişi