Helikopter düştü: 2 kişi öldü

 

Erken saatlerde metro istasyonu yakınındaki boş araziye düşen helikopterde iki kişi can verdi

16.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

İngiltere'nin başkenti  Londra'da sabah erken saatlerde  bir helikopter, metro istasyonu yakınlarındaki  inşaat sahası alanında bir vince çarparak düştü. Kazada iki kişi yaşamını yitirdi.

 
Londra Şehir Polis Departmanı helikopterin sabah saat 8.00 civarında bir binanın üstünde bulunan vince çarptığını belirterek, şuan için iki kişiyi kaybettiklerini ama zarar ve kayıp konusunda detaylı bir rakam söylemek için erken olduğunu ifade etti. 
 
Eski BBC yapımcısı Paul Fergusan helikopterin çarpmadan sonra direk yere çakıldığını ve çarpılan binanın sis ve dumanlar içinde kaldığını söyledi. 
 
Londra İtfaiye Ekibi kazanın Güney Lambeth'de Wandsworth Yolu'nda olduğunu ve 60 itfaiyecinin olay yerine gönderildiğini açıkladı. Ekip aynı zamanda St. George Limanı'nda helikopterin çarptığı vincin etrafında da çalışma yapıyor. 
 
Polis ve Ambulans ilk aramaların saat  08.00 de başladığını bildirdi. 
 
Londra şehir içi ulaşım birimi Transport for London ise kazayı doğruladı. 
 
O sırada nehir kenarında bisiklet süren Quin Murray,  vincin bir kısmının yere düştüğünü ve gerisinin de binanın üzerinden salllandığını belirtti. Kazaya tanık olan Loughborough milletvekili Nick Morgan 'kocaman bir patlama oldu' dedi. Kazayı gören bir kadın 'Lambeth Sarayı'ndan Vauxhall Metro İstasyonu'na doğru yürüyordum. Birden dehşet bir gürültü oldu2 bir patlama olduğunu sandım. Ses Vauxhall Metro İstasyonu'nun ilerisinden geliyordu. Sonra ortaya bulutlar ve simsiyah bir duman çıktı' açıklamasını yaptı. Görgü tanıkları kocaman bir duman bulutunun öncelikle binanın içinde sonra sokakta yayıldığını ve büyük miktarda bir alevin göründüğünü dile getirdiler.  Kaza nedeniyle Vauxhall İstasyonu yakınında ki Wandsworth Yolu ulaşıma kapandı. (Guardian)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi