Hem siyaseti, hem de AKP Ordu Belediye Başkanlığını bıraktı

 

Kurtulmuş'un makamında dinleme cihazı olup olmadığını polislere aratan ve AKP Merkez yönetimince istifası istenen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, görevinden istifa ettiğini belirterek aktif siyaset hayatını noktaladığını açıkladı.

18.09.2018
Yazı Boyutu:  
Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz istifa etti. Yılmaz 23 yıllık siyaset hayatına son verdiğini açıkladı.

Geçen hafta AK Parti Genel Merkezi’nde yaşanan gelişmeler sonrası istifası istenen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiği açıkladı.

Başkan Yılmaz  twitter üzerinden istifasıyla ilgili şu mesajı paylaştı :

Söylenecek o kadar söz var ki;
Hepsini kalbimin derinliklerine atıyorum. Küllensin diye...

23 yıllık aktif siyasi hayatıma son veriyorum. Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Ben hakkımı helal ediyorum. Sizlerde helal ediniz. Allaha emanet olunuz.


"FİRAVUNLAŞMADIK, KARUNLAŞMADIK, KİBRE DÜŞMEDİK’

Geçen Nisan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’daki mitinginin ardından korumalarına talimat vererek, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde dinleme cihazı aranması için talimat vermişti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da olayın ardından düzenlediği basın toplantısında Ordu Emniyet Müdürü’nün komplosu ile karşı karşıya olduğunu iddia etmişti.

Yılmaz, akşam saatlerinde Twitter üzerinden Numan Kurtulmuş’u sert sözlerle eleştirmişti. Ancak Yılmaz, söz konusu tweetleri daha sonra hesabından kaldırdı.

Yılmaz Twitter hesabından şunları yazmıştı:

“Birileri sözlerini unutmuş gibi ama biz unutmadık, unutmayacağız! Firavunlaşmadık, karunlaşmadık, kibre düşmedik. Dilimizin Ali dediğine, kalbimiz Muaviye demedi… ‘Aramızda gizli ve sinsi AKP’liler olabilir’ demişti. Yıllar sonra haklı olduğu ortaya çıktı. Geldiği yere bakılırsa. En gizli ve sinsi kendi çıktı.”

İSTİFA MESAJINA TEPKİLER YAĞDI

Enver Yılmaz'ın twitter hesabından paylaştığı istifa mesajına tepkiler yağdı: