Hiç üyesi bulunmayan Mecliste, MHP'den katılımlarla CHP çoğunluk oldu

 

Elazığ’ın Beyhan Beldesi'nde Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 5 meclis üyesi Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçti. Böylece 9 üyeli Meclis'te CHP çoğunluğu sağladı.

13.06.2019
Yazı Boyutu:  
31 Mart Yerel Seçimlerinde Palu ilçesine bağlı Beyhan Beldesinde bin 175 oy alan AKP'nin adayı Hüseyin Ataş belde belediye başkanı olurken, en yakın rakibi ise MHP adayı Bayram Öztürk bin 62 oy almıştı. Belde de 9 meclis üyesinin 5’ini MHP aldı. Toplu bir şekilde karar alan MHP'li meclis üyeleri partilerinden istifa ederek CHP’ye geçti. CHP'ye geçen meclis üyeleriyle ilçe parti binasında buluşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, üyelik formlarını imzaladı.

İstanbul seçimlerinin Türkiye’nin ilgi odağı olduğu bir dönemde Palu’ya gelme ihtiyacı gördüklerini belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Temel neden Beyhan Beldemizin 5 MHP belediye meclis üyesinin istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisine katılmasından kaynaklı. Toplamda beldemizin 9 belediye meclis üyesi var. Bunların 5’i MHP’den partimize üyelik formlarını birlikte imzalayacağız. Biz arkadaşlarımıza partimize katıldıkları ve güç verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. CHP Elazığ’da artık bir çekim merkezi haline geldi. Hak, hukuk, adalet, gerçekten siyasette farklılık isteyenler tercih ediyor. Siyasette kavganın, karşıtlığın ve gerilim yerinin olmadığını isteyenler, fakirin fukaranın, kimsesizlerin sahiplenmesi gerektiği düşüncenin hakim olanların tercih ettiği bir parti haline dönüştük. Gerçekten partimize destek ve güç vermeleri bundan sonraki görevlerini CHP altında devam ettirme tercihleri bizim için de son derece saygın bir tercihtir. Kendilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonraki siyasi hayatlarında başarılar diliyorum. Bunda sonraki süreçte bu bölgede CHP’yi tercih etmelerinin farklılığını bu bölgeye yaşatarak daha fazla emek vereceğiz ve ilgileneceğiz. CHP’nin sadece Beyhan beldesinde değil, ilçemizde de bir çekim merkezi haline dönüştürmenin mücadelesini vereceğiz” dedi. (Cumhuriyet)


Üye OlÜye Girişi