Hillary Clinton işbaşı yaptı

 

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, görevine başladı.

8.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, görevine başladı.

 
Kafasında oluşan kan pıhtısı nedeniyle kaldırıldığı hastaneden çarşamba günü taburcu edilen Clinton'ın, üst düzey personellerle yapılan toplantıya başkanlık ettiği bildirildi.
 
65 yaşındaki Clinton, 15 Aralık'ta mide virüsünün yol açtığı aşırı su kaybı nedeniyle bayılmış ve beyin sarsıntısı geçirmişti.  Doktorların sağ kulağının arkasında bir kan pıhtısı keşfetmesi üzerine 30 Aralık'ta tekrar hastaneye yatan Clinton, tedavisinin ardından çarşamba günü taburcu edilmişti.
 
Başkan Barack Obama, önümüzdeki günlerde istifa etmesi beklenen Clinton'ın yerine yeni dışişleri bakanı olarak Massachusetts Senatörü John Kerry'i önermişti. Clinton'ı, üst düzey personeliyle toplantısına girişinde, 75 civarında bakanlık çalışanı alkışlar ve hediyelerle karşıladı.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland'ın verdiği bilgiye göre, Bakan Yardımcısı Thomas Nides, Clinton'a, tüm bakanlık çalışanları adına içinde çeşitli hediyelerin yer aldığı büyük bir kutu takdim etti.
 
Nides'ın, Washington'da hayatın, hatta evde bile çoğunlukla bir "temas sporu" olduğunu söyleyerek takdim ettiği kutunun içerisinde, üzerinde ABD Dışişleri Bakanlığı mührü bulunan bir Amerikan futbolu kaskı ile bir tarafında Clinton'ın bakanlığı süresince ziyaret ettiği ülkelerin sayısı olan 112 yazılı, diğer tarafında da Clinton'ın isminin yazdığı Amerikan futbolu forması yer aldı.
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi