Hobi kursu sayesinde hastalıklarını yendiler

 

Biri kalp hastası diğeri felçli karı koca, ölüm korkusunu, Bayraklı Belediyesi'nin hobi ve meslek edindirme kursu sayesinde yendi.

09.05.2017
Yazı Boyutu:  
Bayraklı Belediyesi’nin açtığı kurslar insanlara hem hobi kazandırıyor hem de aynı zamanda hayata bağlıyor.

İzmir’in Bayraklı İlçesinde yaşayan Bekir ve Süreyya Kömürcüoğlu çifti yaşadıkları hastalıkları Bayraklı Belediyesi’nin açtığı kurslar sayesinde yeniyor.Aort damarının genişlemesi sonucu 3 yıl önce ağır bir  bir ameliyat geçiren ve bunun sonucunda yaşama küsen Süreyya Kömürcüoğlu (66) dikiş nakış kursuyla hayata tutundu, ölüm korkusunu yendi. Süreyya Kömürcüoğlu, " Ameliyattan sonra bir müddet yürüyemez oldum, kendi içime kapandım. Hep karamsardım. Kaygılarımı, korularımı yenmek için Manavkuyu Semt Evi'nde kurslara yazıldım.  bu kurslar benim hayatımı değiştirdi. Kurdele nakış kurusunda hergün yeni birşey öğreniyorum. Bbütün problemlerim kafamdan gitti. Evde işleyeceğim örtüleri düşünmeye başladım" diyor.

BANYO DA DÜŞTÜ

Banyo yaparken ayağının kayması sonucu kafasını şiddetli şekilde musluğa vuran Bekir Kömürcüoğlu, yaşadığı bu talihsiz olayın sonucunda felç geçirdi. Olay sonrası vücudunun titremesini engelleyemeyen emekli polis memuru Kömürcüoğlu eve kapandı. Adeta hayata küstü. 

Geçtiğimiz aylarda banyo yaparken düşen, kafasını musluğa vurması sonucu kısmi felç geçiren kocası Bekir Kömürcüoğlu (67) da  aynı semt evinde, eski gazetelerden yaptığı kutularla rahatsızlığını yenmeye başladı. Kömürcüoğlu, eşinin de evde kendisine yardımcı oludğurnu belirterek "Gazeteyi rulo haline getiriyorum. Bir ucunu açılmasın diye tutkallıyorum. Bunu sonra örüyorum. Akşam olduğu zaman bir şeyler üretiyorum. Eşe dosta veriyoruz. Ama satmayı da düşünüyoruz" diye konuştu.
(Onur Çakır/ Bayraklı-Basın)


Üye OlÜye Girişi