Hranta Anti-Kapitalist Müslüman destek

 

AKP rantın yanında biz ise Hrantın yanındayız diyerek Buradayız Ahparig yürüyüşüne katılacaklar

16.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

İnsanlık hüsrandadır, dünya uçuruma yuvarlanmaktadır cümleleriyle manifestolarına başlayan Anti-Kapitalist Müslümanlar AKP rantın yanında biz ise Hrant'ın yanındayız diyerek cumartesi günü Hrant Dink için Hrant'ın Arkadaşlarının düzenlediği "Buradayız Ahparig" (Buradayız Kardeşim) yürüyüşüne katılacaklarını duyurdular.
 
 
Anti-kapitalist Müslümanlar duyurularında hem Kuran-ı Kerim'in Maide suresi 32. ayetini hem de İncil Yuhanna 15.13 kısmını ard arda paylaştılar. Haksız yere bir insan öldüren bütün insanlığı öldürmüştür ve hiç kimsede insanın dostları uğruna canını vermesinden daha büyük bir sevgi yoktur cümlelerini birleştirerek Ermeni halkının uğradığı zülme karşı çıktıklarını ve inkarı, asimilasyonu, katliamı zulüm ve insanlık suçu olarak gördüklerini dile getirdiler.  
 
Anti-Kapitalist Müslümanlar'ın açıklamasında, Hrant Dink için "Burdayız Apharig yürüyüşü için 19 OCAK Cumartesi günü 12.00'de Şişli Camii'nde toplanılacağı ifade edildi.
 
Hrant Dink 19 Ocak 2007 tarihinde genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi'nin Şişli'deki binasının önünde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.Dink Türkiye'de 1909 yılından beri öldürülen 62. gazeteci oldu. Soruşturma hala sürüyor. 
 

Üye OlÜye Girişi