Hristiyanlığın kutsal kentinde FETÖ operasyonu

 

Hristiyanlar için Haç yeri olarak kabul edilen İsa Peygamberin annesi Meryem'in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan Efes harabelerinde Bülbül Dağı'ndaki kiliseye ev sahipliği yapan İzmir'in Selçuk ilçesinde FETO operasyonu sürüyor.

21.08.2016
Yazı Boyutu:  
lzmir'de FETÖ operasyonu yapılan yerler arasında bulunan Selçuk Belediyesi’nde geçtiğimiz günlerde bir belediye başkan yardımcısı ile bir müdür açığa alınmıştı. AK Partili Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı mücadelenin aralıksız sürdüğünü vurguladı.

Selçuk Belediyesi bünyesinde yuvalanan FETÖ’nün tespitine yönelik geniş çaplı araştırma ve inceleme yapıldığını anlatan Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, “Elimizdeki listeye göre işlem yapacağımız bazı isimler de var. İlçemizde, emniyet ve kaymakamlık ile yaptığımız çalışmalar sonrasında FETÖ bağlantısı tespit edilen işyerleri ile ilgili de gereken yapıldı. Belediyemizin geçmiş dönemlerden itibaren kiracısı olan dört işyerinin sözleşmesini hemen feshettik ve mallarına el koyuldu. Kaymakamlıkta kurulan OHAL komisyonu titizlikle çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Belediyede yapılan çalışmaların bizzat kendi bilgisi ve kontrolünde yapıldığının altını çizen Başkan Bakıcı, karışık ortamdan faydalanmak isteyenlerin de olduğunu söyledi. Bakıcı, “Bu süreç çok hassas bir süreçtir. Hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Belediye başkanları ve devletimizin yetkili organları ile sürekli görüşmeler yapıyoruz. Devletimizin birliğine ve bölünmez bütünlüğüne kast eden yapıları barındırmamız mümkün değildir. En ufak bir ihbar ve izlenimi titizlikle değerlendiriyoruz. Buna göre işlemler yapılıyor. Selçuk Belediyesi’ndeki çalışmaları da bizzat kendim yaptım. Belediye başkanlarının bu süreçte hassas olması gereken durumlar da yok değil. Öncelikli olarak ihbar sisteminin suiistimal edilmemesi gerekiyor. Eğer başkan olarak siz kontrolsüz bir şekilde işlem yaparsanız ilçenizdeki esnaf, apartmandaki komşu birbirine kızdığı için FETÖ suçlaması yapar. Toplumun arasındaki barış ve uzlaşının zedelenmeden derin ve kripto yapının temizlenmesi gerekiyor. Biz de buna hassasiyetle dikkat ediyoruz. Alınan kararların hukuk çerçevesinde yürütülmesi için de gayret gösteriyoruz diye konuştu.nın vücut ve ruh sağlığına çok faydası olduğunu söyleyen Er, ailelerin mutlaka bir spor dalı ile ilgilenmelerini ve çocuklarını spora yönlendirmelerini tavsiye etti.Üye OlÜye Girişi