HSYK'dan Savcı ve komutanlar için kovuşturma izni

 

HSYK’dan MİT TIR’larının durdurulması ve aranmasında görev alanlara kovuşturma izni

04.06.2015
Yazı Boyutu:  

 

HSYK 2. Dairesi, Hatay ve Adana'da MİT TIR'larının durdurulması ve aranmasında görev alan savcı ve jandarma komutanları hakkında kovuşturma izni verilmesine karar verdi.

 

HSYK 2. Dairesi, MİT TIR'larının Hatay ve Adana'da durdurulması ve aranmasında görev alan Cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıoğlu'nun son savunmalarının alınmasını ve haklarında kovuşturma izni verilmesini kararlaştırdı.

TIR'ların durdurulmasında görev alan jandarma komutanları Özkan Çokay, Erdal Yılmaz ve Kubilay Ayvaz hakkında da kovuşturma izni verilmesi kararı alındı.

HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, "Adalet duygusu gözetilmeden, başka amaçlar güdülerek yürütülen, yargısal yetkilerin karşı olduklarını yok etme amacıyla kullanıldığı soruşturmaların, toplumsal barış, huzur ve güveni olumsuz etkileyeceği, yargıya duyulan güven ve saygınlığı ortadan kaldıracağı tartışmasızdır" dedi.

Adana'da MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında şimdiye kadar 26 şüpheli tutuklandı

Nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, yakın zamanda MİT TIR’larına dair görüntülere internet üzerinde erişimi engellemişti.

 

 


Üye OlÜye Girişi