Hukukçu ailenin trafik canavarı oğluna 32 yıla kadar hapis

 

Bakırköy'de lüks cipini yayaların üzerine sürerek 9 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddia edilen üniversite öğrencisi G. S. G. (22) hakkında, iddianame tamamlandı.

12.03.2019
Yazı Boyutu:  
Babası savcı, annesi hakim olan  trafik canavarı üniversite öğrencisi G. S. G. (22) hakkında, "Mala zarar verme", "Kasten öldürmeye teşebbüs" , "Yaralama" ve "Basit yaralama"  suçlarından 14 yıldan  32 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Üniversite öğrencisi 'gencin  yaşandığı esnada 0,43 promil alkollü olduğu da tespit edildi.  İddianame kabul edildi. Şüpheli G. önümüzdeki günlerde Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.DARP EDİLMESİNE İLİŞKİN SORUŞTURMA

Öte yandan G. S. G.n'e karşı işlenen "Yaralama" ve "Mala zarar verme" fiillerini gerçekleştiren şüphelilerin ise kimliklerinin henüz tespit edilememesi sebebiyle soruşturmanın da ayrıldığı ve ayrı yürütüldüğü ifade edildi.

"PİŞMANIM"

Babası savcı, annesi hakim olan şüpheli G. S. G. 3 Ekim 2018 tarihinde  çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. G. ifadesinde kız arkadaşıyla tartıştığını, trafiğin de  durması üzerine vatandaşların tepki gösterdiğini belirtmişti. Kız arkadaşını darp etmediğini belirten G. ifadesinde şunları söylemişti: "Vatandaşlar ile aramdaki tartışma büyüdü. 10-15 kişi aracıma saldırarak hasar verdi. Arabamın arka camına tekme attılar, cam kırıldı. Korktum, linç edilmemek için olay yerini terk etmek zorunda kaldım. Aracımı olay yerinden sağa sola doğru hareket ettirerek kaçmaya çalıştım. Pişmanım."

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede 9 kişi "müşteki" olarak yer aldı. İddianameye göre 2 Ekim 2018 tarihinde saat 17.30'da meydana gelen olay şöyle oldu:

"G. S. G. ve kız arkadaşı  A.A., Bakırköy'de bir AVM'nin önüne geldikleri sırada araç içerisinde tartışmaya başladı.  Bu sırada G.'in tokat attığı A. A. aracın camını açarak "Bırak beni!" diye bağırdı. Çevredeki vatandaşlar da aracın yanına geldi ve G.S.G.'e tepki gösterdi. Aracından inen G.,  Zişan Mert D.'a eliyle vurarak yaraladı, ardından tekrar aracına bindi. G. olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı sırada  Zişan Mert D. çevredekilere "Neden yardım etmiyorsunuz?" diyerek bağırdı. G. de aracı durdurarak Zişan Mert D.'u yaralamak için olay mahalline yaya olarak geri döndü. G.'in geri geldiğini gören vatandaşlar bu defa, G.'i basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek nitelikte yaraladı. Cebrail Ş., G.'i aracına bindirdi. G. aracına bindikten sonra tek yönlü yolda aracı trafiğin tersi istikamette çevirerek kendisini yaralayan kişilere ve Cebrail Ş.'n üzerine sürdü. Cebrail Ş. araçtan kurtularak kaldırıma doğru koştu. G. aracı tekrar trafiğin akışı yönüne çevirerek Cebrail Ş.'a doğru sürdü ve  Ş.'ı, Ahmet S.'e ait park halindeki  araç ile sevk ve idaresindeki araç arasında sıkıştırarak yaraladı. Ardından G. aracını kaldırıma sürmeye devam etti ve kaldırımda bulunan diğer müştekileri yaraladı. G. olay yerinden uzaklaştı ve  kız arkadaşı A. A.'ı Bakırköy Yeni Mahalle Camii yanında aracından indirdikten sonra 2 arkadaşıyla (takipsizlik kararı verilen) olay yerine tekrar geldi.

İki arkadaşıyla araçtan inen G., bagajından ne olduğu tespit edilemeyen (pense-demir) bir cisim alarak müşteki Zişan Mert D.'a doğru tek başına yürüdü ve elindeki cisimle D.'un başına elindeki cisimle vurarak yaraladı,  bunun üzerine bölgede arbede yaşandı. Soner Ç. ve Abdulkerim K., G.'in kalabalığın içinden alarak araca doğru getirdikleri sırada polis olaya müdahale etti. Polis G.'in çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmesini engelleyerek, Kartaltepe Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü." (Hukuki Haber)


Üye OlÜye Girişi