Hurdacı yanında çalışan iki çocuğu döverek öldürdü

 

İskenderun'da sopayla dövülürek öldürülen Suriyeli çocukların cesetleri birbirine yakın sokaklarda bulundu

21.11.2015
Yazı Boyutu:  
Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde Suriyeli 16 yaşındaki Abdulhamit Taben ile aynı yaştaki akrabası Ahmet Taben öldürüldü. İki çocuğun da dövülerek öldürüldüğü saptanırken, çocukların yanında çalıştığı hurdacı 31 yaşındaki Habip Oral, cinayetleri işlediği iddiasıyla tutuklandı


Çarşamba günü akşam saatlerinde vatandaşlar tarafından yerde hareketsiz yatarken bulunan Abdulhamit Taben, İskenderun Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan kontrollerde Taben’in öldüğü belirlendi. Yapılan ilk incelemede Abdulhamit Taben’in dövülerek öldürüldüğü saptandı.


 Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, ilerleyen saatlerde Yıldırım Tepe Mahallesi’nde bir çocuk cesedi bulunduğu ihbarı geldi. Olay yerine giden polis, cesedin Ahmet Taben’e ait olduğunu ve hastaneye götürülen Abdulhamit gibi dövülerek öldürüldüğünü belirledi.


 Bunun üzerine araştırmasını derinleştiren polis, her iki çocuğun akraba olduğunu, birinin ailesinin İstanbul’da, diğerinin ise Suriye’de yaşadığını tespit etti. Araştırmada çocukların hurdacılık yapan Habip Oral için çöplerden hurda topladığı, Oral’ın zaman zaman çocukları sopayla dövdüğü ortaya çıktı.


 Olay gecesi yine Habip Oral’ın çocukları sopayla dövdüğünün belirlenmesi üzerine harekete geçen polis Habip Oral’ın da aralarında bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.


 Sorgularının ardından dün (19 Kasım) akşam saatlerinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Habip Oral tutuklanırken, diğer 3’ü serbest bırakıldı. Polis, her iki çocuğun ailesine ulaşmak için çalışma başlattı.

Sendika.OrgÜye OlÜye Girişi