Hürrem, İbrahim Paşanın sonunu hazırladı

 

Ekranların en tartışmalı dizisi Muhteşem Yüzyıl, heyecan dolu yeni bir bölümle ekrana geliyor

8.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
Ekranların en tartışmalı dizisi Muhteşem Yüzyıl, çarşamba gecesi heyecan dolu yeni bir bölümle ekrana geliyor. Dizi de Hürrem Sultan, Kununi'nin Veziri İbrahim Paşa'nın sonunu hazırlıyor
 
 
 Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bir konuşma sırasında 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini 'Biz Kanuni'yi böyle tanımadık' diyerek ağır bir dille eleştirmişti.  Bu eleştiriden sonra dizinin nasıl bir seyir alacağı merak konusuyken, Hürrem Sultan'ın başını tamamen kapatmış olarak görünmesi büyük tepkilere neden olmuştu. Gün geçmesinki büyük beğeniyle izlenen 'Muhteşem Yüzyıl dizisinde sular durulmasın. Star TV ekranlarında yayınlanan 'Muhteşem Yüzyıl' heyecan dolu yeni bir bölümle ekrana geliyor. 
 
9 Aralık Çarşamba günü yeni bölümüyle ekranlara gelecek olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşanacaklar şöyle; İbrahim Paşa, uğradığı hakaretlerin intikamını almak için halktan birinin idamına hükmediyor. Ancak Süleyman bu konuda farklı düşünüyor ve kararı Ebussuud Efendi’nin kadılığındaki mahkemeye bırakıyor. İbrahim zor bir sınavdan geçerken, Hürrem can düşmanına asıl darbeyi vurmak istiyor. Ve Hürrem öyle bir bilgiye ulaşıyor ki; imparatorluğun kaderi değişiyor.  Hürrem, Ayas Paşa’dan İbrahim’e karşı destek ister. Ayas Paşa çok geçmeden Hürrem’in istediği şeyi bulur. Hürrem, Süleyman’ın bunu öğrenmesini sağlar. Neye uğradığını şaşıran Süleyman, can yoldaşı İbrahim hakkında bir karar verir! Ancak bunu Ebussuud efendiye danışması gerekecektir! 
 
Süleyman, Hürrem’i Şehzade Mustafa’nın canına kastetmekten sorumlu tutacak mı? Ebussuud Efendi, İbrahim Paşa hakkında ne karar verecek? Hürrem’in İbrahim hakkında ele geçirdiği bilgi ne?
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi