Hürriyet'den bir yazar daha istifa etti

 

Demirören Holding'e ait, Hürriyet Gazetesi'nde yaprak dökümü sürüyor.Yazar Ayşe Arman'dan sonra gazetenin ekonomi editörü Jale Özgentürk'de istifa etti.

04.11.2019
Yazı Boyutu:  
Hürriyet Gazetesi'nde gerçekleşen gazeteci kıyımından sonra, Gazetenin Genel Yayın yönetmeni Vahap Mumyar, yazarlar Gülse Birsel ve Ayşe Arman'ın istifa etmesinin ardından, bugün Jale Özgentürk de istifa ettiğini duyurdu.

Hürriyet Gazetesi’nde geçen Çarşamba günü mektupla yapılan tebligatlarla başlayan işten çıkarmalar devam ederken, bu duruma tepki olarak birçok isim de gazete ile yollarını ayırıyor.

Senarist, oyuncu, yazar Gülse Birsel'in ardından dün Ayşe Arman da gazeteden istifa etmişti. Hürriyet'in ekonomi yazarı Jale Özgentürk de işten çıkarmalara tepki olarak bugün Hürriyet gazetesi ile yollarını ayırdığını duyurdu. 

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili mesaj yazan Özgentürk, “Referans, Radikal ve Hürriyet. 16 yıl önce geldiğim gruptan bugün ayrılıyorum. Her biri gazeteciliğin yüz akı arkadaşlarıma yapılanı hazmetmek zor. Gazeteciliğe ve gazeteciye saygı duyulacağı günler yakındır umarım” ifadelerini kullandı.Üye OlÜye Girişi