İBB yerli otomobile güçlü bir siparişle destek olacak

 

Twitter hesabından bir paylaşım yapan İmamoğlu, İBB olarak 'yerli otomobil'e güçlü bir siparişle destek olacaklarını duyurdu.

28.12.2019
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Bursa'da prototipini tanıttığı  ve patentinin  "Made in Turkey" yerine "Made in Türkiye" olarak alınmasını şart koştuğu yerli otomobilin  siparişlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erkdem İmamoğlu, güçlü biçimde destek olacaklarını bildirdi.

İBB Başkanı İmamoğlu, dün ön gösterimi yapılan ‘yerli otomobil’le ilgili “İBB olarak çok güçlü bir siparişle yerli otomobilimize destek olacağız. Emeği geçen herkese ülkem adına teşekkür ederim” dedi.

Prototipi İtalya'dan getirilen 'yerli otomobil'in ilk ön gösterimi, dün AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle Gebze’de yapıldı.

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda girişime destek vererek, “Türkiye’nin yerli otomobil girişimi ile gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. İmamoğlu, belediye olarak ‘yerli otomobil’e güçlü bir siparişle destek olacaklarını duyurdu.

Akıl ve bilimi barındıran her adımda varız. Türkiye’nin yerli otomobil girişimi ile gurur duyuyoruz. Elektrikli üretimi desteklemek için, İBB olarak çok güçlü bir siparişle yerli otomobilimize destek olacağız. Emeği geçen herkese ülkem adına teşekkür ederim.

View image on Twitter
19.3K people are talking about thisÜye OlÜye Girişi