İBB'den TRT'ye 23 milyon lira aktarılan dizi belli oldu

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Danışmanı ve İBB Sözcüsü Ongun, TRT’nin Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine belediye bütçesinden 23 milyon TL aktarıldığını açıkladı.

18.09.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global’de katıldığı programda, bir TRT dizisine İBB bütçesinden 20-25 milyon lira aktarıldığını söyledi. Konuya ilişkin açıklama  İmamoğlu'nun Danışmanı Murat Ongun'dan geldi. Ongun, TRT’nin Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine 4 iştirakten toplam 22 milyon 750 bin TL aktarıldığını açıkladı.

İmamoğlu’nun sözünü ettiği diziye ilişkin Independent Türkçe’ye bilgi veren İmamoğlu’nun danışmanı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, kaynak aktarılan dizinin bu yılın başında final yapan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi olduğunu söyledi.

Toplamda 22 milyon 750 bin

Ongun, KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT’ın bütçesinden 2 milyon 500 biner lira Medya A.Ş.’den ise 12 milyon 750 bin liranın sponsorluk için Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine aktarıldığını ifade etti. 

İmamoğlu: Diziye sponsor olmak belediyenin işi mi?

Ekrem İmamoğlu konuya ilişkin şunları söyledi:

Bir TRT dizisine 20-25 milyon lira para niye aktarsın İBB. Bir televizyona bir dizi yapılacaksa buna sponsor olmak belediyenin işi mi? Televizyon reklam alır oradan para kazanır. Sadece bir iştirakten 12,5 milyon TL verilmiş.

Bunun gibi sorgusuz sualsiz yapılan harcamalarda İstanbul halkının cebinden çıkacak lüzumsuz paraları kurtarıyor ve tekrar İstanbul halkının cebine sokuyorsak, bunu ilk alkışlayacak olan, bu kadim kentin geçmişte belediye başkanlığını yapmış Sayın Cumhurbaşkanı’dır. Sayıştay’dan müfettişler geldi, uzun zamandır gelmemişler. Gelsinler, biz hesabını veririz.

Üye OlÜye Girişi