İBB'nin İstanbul 2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı'na AKP'den boykot

 

AKP'li belediye başkanları ile meclis üyelerinin çalıştaya katılmamasını eleştiren İBB Başkanı İmamoğlu: Böyle bir ortama ne yazık ki Türkiye'miz hazır değil.

04.10.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul'un geleceğine yön verecek İstanbul 2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı, İBB Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. İki gün sürecek Çalıştayın açılışını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Meclis üyeleri ve katılımcılara seslendi.

İmamoğlu konuşmasında, şeffaflığın yönetimlerinin temel unsurlarından biri olduğunu belirterek, “Şeffaflığın hissedilebileceği alanlardan biri de demokratik katılımı güçlendirmektir. Bu buluşmamızda bunu göstermektedir. Burada belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz bulunuyor, bazı başkanlarımız katılamadılar. Böyle bir ortama ne yazık ki Türkiye'miz hazır değil. Yadırgamıyorum ve asla ama asla böyle bir ortama alışık değiliz ama alışmalıyız” diye konuştu.

İmamoğlu ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İstanbul'un 5 yıllık stratejik planını geniş katılımla yapıyoruz. İlk toplantımıza meclis üyelerimizle başladık. Bu süreci şeffaf ve katılımcı şekilde yürüteceğiz. Arzu ederdik ki; tüm meclis üyelerimiz bu toplantılara katılsın, her platformda yer almaları için ısrar edeceğiz." ifadelerini kullandı. (Gerçek Gündem)

Üye OlÜye Girişi