İbrahim Gökçek, ölüm orucunu sonlandırdı: Grup Yorum'a konser izni!

 

Ölüm orucu direnişinin 323. gününde Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, eylemini sonlandırdı. Grup Yorum'a konser izni verilmesi için İstanbul Valiliğine başvuruda bulunuldu.

5.05.2020
Yazı Boyutu:  
Grup Yorum üyeleri, insan hakları savunucuları, CHP ve HDP milletvekilleri İbrahim  Gökçek'in ölüm orucunu sürdürdüğü Küçükarmutlu'daki direniş evinin önünde açıklama yapan gelinen noktayı kazanım olarak ifade etti.

Burada yapılan açıklamada Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek'in 324 gündür sürdürdüğü ölüm orucunu sonlandırdığı bildirildi.

Saat 12.00'de bir tag çalışmasına başlıyoruz dostlar. Konser başvurusu yapıldı. Talepleri sahiplendiğimize söz verdik #İbrahimGökçek direnişe ara verdi. Şimdi sözümüzü tutmak için bir başlangıç olsun.Halkın Hukuk Bürosu, Twitter'dan Gökçek'in hastaneye götürüldüğünü duyurdu

İnsan hakları örgütleri İbrahim Gökçek’i yaşatmak için konser başvurusunda bulunmuştu. Halkın Hukuk Bürosu dün yaptığı açıklamada, Grup Yorum’un cezaevinde olmayan üyeleriyle birlikte bugün İstanbul Valiliğine başvuruda bulunacaklarını açıklamıştı.Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Valiliğe giderek konser başvurusunda bulunacağız. Konser başvurularının derhal kabul edilmesini istiyoruz. Bugün ziyaretimizde gördüğümüz üzere durumu giderek ağırlaşmakta ve hayati riski artmaktadır. Yetkilileri, İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı ve Valiliği göreve davet ediyoruz. Konser başvuruları kabul edilsin, İbrahim yaşasın.

İbrahim Gökçek'in ölüm orucunu bırakması ve tedaviyi kabul etmesi sosyal medyada kısa zamanda HT oldu. Üye OlÜye Girişi