İkea’dan müzikli mobilyalar geliyor

 

ürün stratejisini yeniden gözden geçirme kararı alan İsveçli mobilya devi, ses sistemli mobilyalar üretecek

13.04.2019
Yazı Boyutu:  
İsveçli mobilya devi İKEA, bu bağlamda, iç mekan mobilyalarıyla ses sistemlerini bir araya getiren kuruluş Sonos’la ortaklığının ilk ürünlerini tanıttı.

Symfonisk olarak adlandırılan bu yeni ürün gamı wi-fi’yla donanmış bir masa lambası ve bir etajerden oluşuyor. Sırasıyla 179 euro ve 99,95 euro fiyat biçilen bu lamba ve etajer evi pek çok cihaz ve kabloyla doldurmaktan da kurtarmış oluyorlar. Bu ürün serisi Ağustos ayından itibaren satışa sunulacak.

İkea için bu sesli macera aslında, 2015 yılında başlatılan kablosuz ürün serisinin yeni bir ayağı. İsveçli mobilya üreticisi bu atılımlarıyla internete bağlı akıllı evler platformunda adım adım ilerliyor. Teknoloji donanımlı yeni ürünler ortaya koyma stratejisi kapsamında İkea 2021 yılına kadar 5,8 milyar euro’luk bir yatırım yapmayı hedefliyor.

Amerikalı startup Sonos ise şimdiye kadar seçkin ve sınırlı sayıda müşterilere hitap eden ürünlerini İkea’yla işbirliğiyle daha geniş kitlelere yaygınlaştırma peşinde. (LES ECHOS/ÇEV: ANAHİD HAZARYAN- FortuneTurkey)

Üye OlÜye Girişi