İki acılı babanın 'Mezhebi geniş' atışması

 

Tecavüz girişimi sonrası intihar eden Cansel Buse'nin "mezhebi geniş" dediği polis babasına, Özgecan'ın babasından yanıt gecikmedi

13.04.2016
Yazı Boyutu:  
Cansel Buse'nin polis babası Mustafa K'nın "Kimse kusura bakmasın, ben Özgecan'ın babası kadar mezhebi geniş bir insan değilim" açıklamasına Özgecan'ın babası Mehmet Aslan'dan cevap geldi

Kayseri'de cinsel istismar sonucu intihar eden Cansel'in babası Özgecan'ın babasını eleştirdi. Adliye çıkışında açıklamada bulunan Cansel Buse'nin polis babası Mustafa K., "Kimse kusura bakmasın, ben Özgecan'ın babası kadar mezhebi geniş bir insan değilim" dedi.

YÜKÜ AĞIR GELMİŞ ONA SABIR DİLİYORUM

Mustafa K''nın bu sözlerine Özgecan'ın babası Mehmet Aslan'dan cevap geldi. Baba Aslan, şunları söyledi: "O yavruya Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. O da benim için bir Özgecan. Allah şöyle buyuruyor: Ben kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemem. O beyefendinin kaldırabileceği yük demek ki biraz ağır gelmiş. Ona da sabırlar diliyorum, methanetler diliyorum. Allah o yavrunun mekanını cennet eylesin.

Şöyle bir anektot var. Bir torun dedesine soruyor; Dede bahçede bağladığın köpekler beyaz olan mı siyah olan mı yener. Dedesi de diyor ki ben hangisini beslersem o yener. Bizim beslediğimiz de sanırım Cansel kızımızın babasının beslediği farklı olsa gerek. Umarım birdaha böyle olaylar yaşanmaz."

'BEN ÖZGECAN'IN BABASI KADAR MEZHEBİ GENİŞ BİRİ DEĞİLİM'

Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö., yargılandığı 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılıp tahliye edildi. Adliye çıkışında açıklamada bulunan Cansel Buse'nin polis babası Mustafa K., "Kimse kusura bakmasın, ben Özgecan'ın babası kadar mezhebi geniş bir insan değilim" diyerek tepki gösterdi.

ÖZGECAN'IN BABASI NE SEVİNDİM NE DE ÜZÜLDÜM DEMİŞTİ

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katillerinden Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in yaralanmasını değerlendiren Özgecan'ın babası Mehmet Aslan, "Haberi duyduğumda ne hissedebilirim ki sevindim desem yalan söylerim, üzüldüm desem yine yalan söylemiş olurum. Kompleks duygular içerisindeyim" demişti.
(KARAR)Yorumlar

Müge Akpınar

14.04.2016
Bari siz böyle haber yapmayın. Havuz medyası değilsiniz ki. Mezhebi geniş bir deyim. Anlamının da dini mezheplerle bir alakası yok. Başlıktan öyle bir anlam çıkıyor.
Tahminen Cansu'nun babasının demek istediği ''gönlü geniş değilim''. Özgecan'ın babası kızının katlinden sonra "Sevmekten başka bir çıkar yolumuz yok. Bu vahim olayı yapanlara zulmedilmesin, adaletin karşısına çıkıp cezalarını çeksinler. Allah onların analarına, babalarına da yardımcı olsun" demi

Üye OlÜye Girişi