İki kadının katiline ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

 

Isparta’da 2018 yılında iki kadını katlettiği ortaya çıkan Bekir Çiftçi hakkında hazırlanan iddianame Isparta 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

16.01.2020
Yazı Boyutu:  
Isparta’da 2018 Temmuz ve Eylül aylarında kaybolan ve daha sonra cenazeleri bulunan kadınlar N.A. ve S.Ö.’yü katlettiği ortaya çıkan Bekir Çiftçi tutuklandı. 

Fail Bekir Çiftçi hakkında 2 kez “kasten öldürme”, 2 kez de “yağma” suçundan cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı.

 Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, failin katliamı nasıl gerçekleştirdiğine dair ifadesi de yer aldı.
 
BEKİR ÇİFTÇİ SERİ KATİL ÇIKTI

Isparta'da 2018 yılının Eylül ayı ortalarında biri Gökçay Mesirelik Alanı'nda, diğeri atış poligonu mevkiinde 2 kadın cesedi bulundu.  Olayla ilgili çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri, cesetlerden birinin Halıkent Mahallesi'nde oturan ve olaydan bir hafta önce kent merkezindeki çocuğunun evini ziyarete gittikten sonra evine dönmek için durakta halk otobüsü beklediği sırada yanına yaklaşan bir araca bindikten sonra ortadan kaybolan Nurten Avar'a ait olduğunu belirledi.

İKİ AY ARAYLA İKİ KADINI ÖLDÜRDÜ

Olayla ilgili detaylı araştırmasını sürdüren polis cinayet şüphelisi olarak Bekir Çiftçi'yi gözaltına aldı. Şüphelinin Karaağaç Mahallesi'ndeki evinde arama yapan polis, Nurten Avar'a ait olduğu belirlenen ziynet eşyası ele geçirdi. Bekir Çiftçi, yardım bahanesiyle aracına bindirdiği Nurten Avar'ı kaçırdığını ve daha sonra boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Yapılan incelemeler sonucunda atış poligonu mevkisinde bulunan cesedin de geçen temmuz ayından bu yana kayıp olarak aranan S.Ö. olduğu belirlendi. Bekir Çiftçi, S.Ö.'yü de kaçırarak öldürdüğünü itiraf etti.

İLK CİNAYETİ 2000 YILINDA İŞLEMİŞ

DHA'nın haberine göre diğer yandan Bekir Çiftçi'nin 2000 yılında yine Isparta'da kolundaki bileziklerini alabilmek için kaçırdığı Müzeyyen Gürgen'i (72), 42 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum edildiği ve kısa süre önce cezasınıı çekerek tahliye olduğu öğrenildi.


Üye OlÜye Girişi